Bademcik iltihabı nasıl tedavi edilir?

Bademcik iltihabı nasıl tedavi edilir?
yumuşak besinlerin yanı sıra bol bol sıvı gıdalarda tüketilmelidir.

Bademcik iltihabının tedavisi esnasında uzman hekim en doğru ilaçları hastanın genel durumunu göz önünde bulundurarak verecektir.
Boğazda ağrı, sürekli baş ağrısı çekme, bademciklerde kızarıklık ve şişlik gibi belirtileri bulunan bademcik iltihabında bu şikayetler eğer ki iki günde geçmemiş ise muhakkak hastaneye gidilmesinde ve tedavi olunmasında yarar vardır. Aksi durumda önemsenmeyen ve tedavisi yapılmayan bademcik iltihabı daha tehlikeli sonuçlara yol açabilir, apseye sebep olarak durumu daha da vahimleştirir.

Bademcik iltihabı hastalarının en çok şikayetlendiği sorunları ise yutkunma güçlüğü çekmeleridir. Bu nedenle bademcik iltihabı tedavisi sırasında hekimler yumuşak besinlerin tüketilmesini önerirler
Hastalar tedavi sürecinse boğaz ağrılarını dindirmek için gün içinde tuzlu su ile gargara yapabilirler. Bunun yanı sıra hekimin önermiş olduğu ilaçların düzenli kullanılması ile bademcik iltihabı on gün içinde geçer.
Bir önceki Nezle tedavisi başlıklı konumuzda nezle nasıl geçer, nezle nasıl tedavi edilir ve nezle olanlar ne yapmalı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: bademcik sisşmesine ne iyi gelir, bademcik iltihabı nasıl tedavi edilir, bademcik masaji, boğazdan iltihap çekme nasıl olur, Bademcik şişmesni nasıl iyileşir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.