Balgamdan nasıl kurtulunur?

Balgamdan nasıl kurtulunur?
Bazı zamanlarda yaşadığımız hastalıklar neticesinde balgam çıkarmakta zorlanırız ve ne kendimizi aşırı bir şekilde zorlamamıza rağmen balgamdan bir türlü kurtulamayız. İşte böyle bir durumla karşı karşıyaysanız, gelin hep birlikte balgamdan nasıl kurtulmalıyız öğrenelim.
Meskeni akciğerler olan balgam vücuttan dışarıya atılası gereken koyu kıvamlı bir maddedir ve eğer dışarı atılmaz ise içeride tıkanıklığa sebep olabilir. Balgam çıkarmada zorlanan kişilerin denemesi gereken ilk yöntemlerden birisi ise, elma kabukları, zencefil, tarçın ve karanfil karışımını kaynatmak ve biraz dinlenmeye bıraktıktan sonra ılık ılık içmektir.
Balgamdan kurtulma yolları
Öksürükle dışarı atılması gereken ancak büyük uğraşlar sonucunda vücuttan atılmayan balgamı bir takım yöntemleri deneme sonucunda dışarıya atmamız daha kolay bir hale gelebilir
Bu yöntem balgamdan kurtulmanıza yardımcı olur.

Balgamdan kurtulmanın yolları arasında balgam söktürücü özelliği ile bilinen ıhlamur suyu içmekte yer alır. Toz halindeki meyan kökünden bir çay kaşığı kadar kaynar bir bardak suyun içine ekleyip demleyerek içmekte balgamdan kurtulma yöntemlerindendir.
Adaçayı içmek, balı limonla sulandırıp içmek, havuç ve enginar tüketmek, antep fıstığı ve bal karışımı yemek, çörek otunu bir bardak suda kaynatıp içmek de balgam sökmeye yardımcı yöntemlerdir. Balgam atmaya yardımcı bir diğer etkili uygulama ise, turbun ortasını oyup içine bal eklemek ve sabah kadar o şekilde bir bardağın üstünde bekletip oyuktan bardak içine akan sıvıyı içmektir. Siyah turp aynı zamanda öksürüğü de keser. Bu tarifin detaylı anlatımı için TIKLAYIN!
Bir önceki Sürekli yemek yeme isteği nedenleri başlıklı konumuzda bebeklerde göz tansiyonu riski hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: balgamdan kurtulmanin yollari, Balgamdan nasıl kurtulurum, balgamdan nasıl kurtulunur, balgamdan kurtulmanın doğal yolları, öksürükten nasıl kurtulurum

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.