Basur boğma tedavisi

Basur boğma tedavisi

Boğma yöntemiyle basur tedavisi

 
Boğma basur tedavisi, iç basurun vakum yardımıyla çekilmesi ve bağırsağın yakın bir tarafına lastik bant koyan aletin yardımı ile yapılmakta olup, lastik halkanın memeye akan kanı kesmesi sağlanıp basur memesinin çürüyüp düşmesi ile olur.
Kişilerde mütenevvi sıkıntılar husule getiren basur rahatsızlığında hastalığın derecesine göre tedavi metotları uygulanmakta uygulanmaktadır. Basur memesine kan gitmediği zaman meme en geç 6 gün içinde çürüyecek ve dökülecektir. Boğma tedavisi de basurun ortadan kaldırılması için uygulanan bir işlemdir ve bu işlemin nasıl yapıldığını şimdi sizlere açıklayacağız. Basuru boğma tedavisinin asıl amacı basur memesinin çürümesi ve kendiliğinden düşmesidir
Basur memesinin çürüyüp düştüğü bölgede sağlıklı doku oluşmaya başladığı zaman bu bölge daha sağlam bir hal almaktadır. Aynı zamanda bu işlemle bağırsak sarkması sorunu da tedavi edilmiş olur. Çünkü zeminde oluşan iyileşme dokusu sarkma eğiliminde olan gevşek dokuları bağırsak çevresindeki yapılara yapıştırmaktadır.
Basur boğma tedavisinin avantajları

Ameliyata nazaran ağrısı daha azdır. Ameliyat sırasında husule gelen kanamaya oranla bu işlemde kanama bir hayli azdır ve kanamanın hiçbir önemi yoktur. Ameliyatlı basur tedavisinde hastalara muhakkak yatış yapılır. Bu tedavide yatış olmadığı için maliyeti daha azdır. Ayrıca dışkı tutamama ya da gaz kaçırma gibi problemlerde görülmez. Makat darlığı oluşmadığı gibi iş gücü kaybı da azdır ve tekrarlama olasılığı düşüktür.
İşlem oldukça olay olduğunda narkoz ya da bölgesel uyuşturma yapılmaz. Yaklaşık olarak 10 dakika içerisinde hastanın sorunu ortadan kaldırılır.

Bir önceki yazımız olan Dördüncü derece hemoroid nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: lastikle boğma tedavisi, boğma hani hastalıya yarar, lastikle bogma ameliyati basur

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.