Bebeklerde diş çıkarma belirtileri nelerdir?

Bebeklerde diş çıkarma belirtileri nelerdir?
Bebeğinizin diş çıkarma döneminde olup olmadığını anlamanın en kolay yolu, diş çıkarma belirtileri hakkında bilgilenmenizdir.
Bebeklerin en zorlu dönemlerinden birisi olan diş çıkarma evresi, bebekler en kadar anneleri içinde zorlu bir dönem olmaktadır. Çoğu bebek bu dönemi zorlu atlatsa da, bazıları ise daha az sıkıntı çekerek bu dönemi kolayca atlatırlar. Sürekli ağlamaları, yemek yemekten kaçınmaları ve halsiz görünmeleri ile anneler bebekleri için ne yapacaklarını tam olarak bilemezler. Bazen 6 aylıkken bazen de 9 aylıkken bebekler diş çıkarmaya başlar ve çeşitli rahatsızlıklar yaşarlar

Bebeklerde diş çıkarma belirtileri

Bebeklerin diş çıkarmasında ki en önemli belirti ağızlarından salya akmasıdır. En bariz belirtisi olan salya akmasının yanı sıra diş etlerinde kızarıklık ve ağrıdan dolayı sürekli ağlamaları, katı gıdaları yemek istememeleri ve sürekli annelerini emmek istemeleri bebeklerin diş çıkarma belirtileri arasında sayabileceklerimizdir. Diş etlerindeki ağrıdan dolayı katı gıdalar yerine anne sütünü istedikleri zaman anneler bebeklerini katı gıda yedirmeye zorlamamalıdır.

Normal bir süreç olan diş çıkarma evresinde bebeklerin ateşleri yükselebilir, ishal olabilirler ve zaman zaman da kusabilirler.Bu tür durumlarda bebeğinizi bir çocuk doktoruna gösterebilirsiniz.
Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: bebeklerde dis çikarma belirtileri, bebeklerde diş çıkarma evresi, dis cikarma belirtileri, bebeklerde dis çikarma belirtileri nelerdir, bebeklerde dis çıkartma evresi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.