Bebeklerde epilepsi belirtileri

Bebeklerde epilepsi belirtileri
Peki nedir bu küçük nöbetler?

Uzmanlar özellikle bebeklerin yalnızca kollarının, bacaklarının ve başının ani bir sıçramaya maruz kalmasının göz ardı edilmemesi gerektiği konusunda uyarılarda bulunuyorlar. Peki bu belirtiler nelerdir? İşte bebeklerde sara belirtileri:
Bebeklerde epilepsi belirtileri nelerdir?
Vücudun kasılması, çenenin kitlenmesi ve ağızdan köpük gelmesi gibi belirgin olan nöbetler epilepsi hastalığının büyük nöbetleri olarak tabir edilir ve bu belirtilerle çocukların epilepsi hastası olduğu kolayca anlaşılır. Bebeklerde epilepsi belirtileri büyük nöbetler halinde olabileceği gibi, tanınması zor ve kısa süren nöbetlerle de husule gelebilir.
Epilepsi ya da bir diğer adı ile sara hastalığı, ekseri 0 ile 1 yaş aralığındaki bebeklerde husule gelmekte ve çeşitli belirtilerle ortaya çıkarak bebeklerin yaşamını zorlaştırmaktadır. Ancak küçük nöbetler az öncede bahsettiğimiz gibi ne yazık ki zor anlaşılıyor
Çünkü bebeklerde epilepsinin küçük belirtilerinden ilki, ani sıçramalardır. Kısa süren ani sıçramalar bebeklerin epilepsi olduğunu işaret edebilir. Ani sıçramanın yanı sıra, dalma, ani baş düşmeleri, gece uykuda sık sık uyanma, gözlerin sabit bir yere bakması, sıçradıktan sonra bebeğin vücudunu kümelemesi(kapaması)dır.
Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: bebeklerde epilepsi belirtileri, epilepsili cocuklarda bronşit, bebeklerin sabit bakması, küçük bebeklerde epilepsi belirtileri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.