Bebeklere bal neden verilmez?

Bebeklere bal neden verilmez?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yapmış olduğu ”Türk Gıda Kodeksi Bal Tebliği” açıklamasında bebeklere yedirilen balın zararlı olduğu, bu nedenle de ebeveynlerin en az bir yaşından küçük olan bebeklerine bal yedirilmemesi önerilmiştir. İnsan sağlığı için çok önemli faydaları bulunan balın neden bebeklere zararlı olmasının sebebini ise Bakanlık alerji olarak açıkladı. Bal tüketimi ile ilgili bu yeni düzenlemeyi hayata geçiren Bakanlık, aynı zamanda bala (gıda katkı maddeleri de dahil olmak üzere) hiçbir madde katılmamasını gerektiğini de açıkladı.

Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: bal bebeklere zararlımı, bebeklerde balin zararlari, balın bebeklere zararları, bebeklere bal neden verilmez, bebeklere neden bal yedirilmez.
Bal birçok sorunun önlenmesi için tüketilmesi gereken besinler başında yer almaktadır. Ancak bir yaşından küçük olan bebeklere yedirilen bal ne yazık ki fayda değil zarar sağlıyor

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.