Bebeklerin Kulak Ağrısı Nedenleri Ve Tedavisi

Bebeklerin Kulak Ağrısı Nedenleri Ve Tedavisi
Bebeklerde ve kücük cocuklarda kulak agirisina sikca rastlanilir. Bu yazımızda sizleri bilgilendirmek adına, bebeklerin kulak ağrılarına vede nedenlerine deyiniyoruz…
 

Örnegin eger bir bebek sürekli elini kulagina götürüyorsa, agliyorsa, az su iciyorsa ya da atesleniyorsa bunun sebebi kulak agirisi olabilir.
Bebeklerin çok huzursuz olduklarında ve sürekli ağladıklarında neleri oldugunu saptamak zor olur. Bu durum ebeveyinler için bir hayli zor ve üzücüdür elbette. Ama kimi durumlarda bebeğinizin hareketlerini iyice gözlemleyerek onun neyi oldugunu kolaylıkla da anlayabilirsiniz.Tabiki herhangi bir müdahelede bulunmadan önce doktora gidilmeli vede bebeginizin saglık durumu hakkında bilir bir kişiden bilgi alınmalıdır
Özellikle grip enfeksiyonunyla baglantili olarak kulak agrisi olusur. Bazen ise kulak kirinin yol actigi bir tikaniklik sonucunda kulak agrisiyla karsilasilir.

Kulagi agriyan bebeklerin anne ve babalari bebeklerine uyguladiklari bir kac etkili yöntem ile bebeklerinin agrilarini azaltabilirler ve rahatlamasini saglayabilirler. Tabi ki bu sekilde de düzelmez ise mutlaka doktorunuza basvurmalisiniz ve doktor kontrolü gecirmenizi saglamalisiniz.
Her durumda oldugu gibi bu durumda da hijyen büyük önem tasir. Bebekler cok narin ve hassasdirlar ve dis etkenlere karsi oldukca duyarli tepki gösterirler. Kulak agrisi ile baglantili olarak da temizlik önem kazanir. Bebeginizin kulagini düzenli olarak temiz suyla temizleyebilirsiniz. Kesinlikle kulak cöpü kullanilmamalidir! Aksi taktirde orta kulak iltihabi kacinilmaz olur. Doktor tavsiyesi üzerine bebeginizin kulak agrilarini ilaclarla da giderebilirsiniz.
Eger bebeginizin kulak agrisi bir günden fazla sürüyorsa mutalaka doktora gidilmesi tavsiye edilir.
Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kulak ağrısı resmi, bebeklerde kulak ağrısı belrtileri, bebeklerde kulak agrisi icin hangi doktora gidilir, Bebeklerde kulak ağrısı için hangi doktora gidilmeli, bebeklerde kulak ağrısı tedavisi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.