Beyaz ekmekle kepek ekmek arasındaki fark

Beyaz ekmekle kepek ekmek arasındaki fark
Kepek ekmekten az yemenize rağmen kendinizi hemen doymuş hissediyorsunuz ve bu sebeple de aşırı yemek yeme alışkanlığı azalıyor. Peki beyaz ekmek ile kepek ekmek arasındaki fark nedir? Kepek ekmeğin faydaları nelerdir? İşte kafaları karıştı kurcalayan bu soruların yanıtları:
Beyaz ekmek ve kepek ekmek arasındaki fark
İnsanlar alışkanlıklarından vazgeçmek istemeselerde, uzmanlar kepek ekmeğin daha sağlıklı olduğunu defalarca yinelemekteler. Kepek ekmeğin daha sağlıklı olduğunu vurgulayan uzmanlar, beyaz ekmek tüketimine son verilmesi için tavsiyelerde bulunuyorlar. Kepek ekmeğin faydalarını biraz daha açmak ve beyaz ekmekle arasındaki farkı ortaya koymak gerekirse beyaz ekmeğe oranla kepek ekmek daha çabuk doyuruyor.
Son dönemlerde gündemi oldukça meşgul eden ve tartışma konusu yaratan beyaz ekmek yerine kepek ekmek tüketileceği, pek çok kişinin kafasını kurcalamaktadır
Aynı zamanda beyaz ekmeğe göre kepek ekmek daha uzun süre tok kalma hissi sağlıyor. Beyaz ekmekle doymak bilmiyor ve kısa bir süre sonra hemen acıkıyoruz.

Kalori bakımından da kepek ekmek beyaz ekmeğe oranla daha azdır. Beyaz ekmek gibi beyaz undan yapılmış her türlü mamül yüksek kaloriye sahipken kepek ekmeğin kalorisi daha düşük oluyor. Üstelik kepek ekmek daha besleyici ve içerdiği besin maddeleri ile de daha sağlıklıdır.

Bir önceki yazımız olan Mısır şurubunun zararları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.