Bilgisayarın neden olduğu hastalıklar

Bilgisayarın neden olduğu hastalıklar
Ancak bilgisayar teknolojik bir alet olduğundan radyasyon yaymakta, sürekli başında oturmamızdan ve klavyeyle çok haşır neşir olmamızdan dolayı bizi bir takım hastalıkların içine itmektedir. İşte bilgisayarla birlikte ortaya çıkma riski artan bu hastalıklar:
Bilgisayar yol açtığı hastalıklar
Aşırı bilgisayar kullananları bekleyen bilgisayarın yol açtığı hastalıkların başında karpal tünel sendromu gelmektedir. Nedeni ise klavyede çok fazla yazı yazmak ve mause (fare) u aşırı kullanmaktan dolayı bilek ve ellerdeki aşırı harekettir.
Bilgisayar çağında olduğumuz şu yıllar içerisinde hemen hemen hepimizin evinde bir dizüstü, masaüstü, laptop, netbook, tablet gibi bilgisayarlardan en az bir tanesi bulunma ve büyük küçük hepimiz bu bilgisayarların başında uzunca vakitler geçirmekteyiz. Karpal tünel sendromu bilgisayarın neden olduğu hastalıklar listesinde ilk sırada yer almakta
Genellikle ahşap oymacılığı, tornacılık yada örgü işi yapan kişilerde ortaya çıkan karpal tünel sendromu, bilgisayarların hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olduğu son birkaç yıldır bilgisayar kullananlarda sıklıkla ortaya çıkıyor.

Bilgisayar başında yanlış oturma pozisyonundan dolayı bel ve boyun fıtığı vakalarında da artış gözlenmektedir. Masa başı iş yapanlarda uzun süre hareketsizlik sebebiyle boyun ağrıları ve bel ağrıları husule geliyor. Aynı zamanda hareket azlığı sebebiyle kilo problemlerinde artış yaratıyor ve obeziteyi tetikliyor. Tüm bunlar bilgisayarın sebep olduğu hastalıklar listesinde yer alan ciddi problemlerdir.

Bir önceki yazımız olan Çikolata tansiyonu düşürür mü? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: bilgisayararın yol açtığı hastalıklar, bilgisayar hangi hastalıklaARA YOL AÇAR, bilgisayar hangi hastalıklara yol acar, BİLGİSAYARIN YOL AÇTIĞI HASTALIK, bilgisayar ın yol açtığı hastalıklar

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.