Bipolar bozukluk tedavisi

Bipolar bozukluk tedavisi
Çünkü Bipolar bozukluk hastalığı depresyon dönemi ile başlayıp manik dönemler sonraki yıllarda ortaya çıktığından hastalığın doğru tanı ve tedavisi ile karşılaşılana kadar uzun yıllar geçmiş olabiliyor. Daha önce yayınlamış olduğumuz Bipolar bozukluk nedir başlıklı konumuza da göz atarak Bipolar bozukluk hastalığı hakkında daha detaylı bilgilenebilirsiniz.
Duyguların ağır ve uzun süreli yaşandığı psikolojik rahatsızlıklardan biri olan Bipolar bozukluk hakkında daha önce sizleri detaylı bir şekilde bilgilendirmiş ancak Bipolar bozukluk tedavisinden bahsetmemiştik.

Üzüntüyü, sevinci, kederi ya da heyecanı ağır ve uzun süreli yaşanan Bipolar bozukluk hastalarının tedavisinde erken teşhis çok önemlidir. Oysaki erken teşhis ile okul, evlilik ve iş sorunları, alkol/madde kullanımı ve İntihar girişimleri sorunsuz bir şekilde önlenebilir.

Bipolar bozukluk tedavisinde kullanılan metotlar ilaç, eğitim ve psikoterapidir.Tedavi öncesinde hastalığın ne evrede (depresyon veya manik evrede) olduğuna bakılır
Ardından da hastalığın yeniden nüksetmesini engellemek için tedavi uygulanır. Çünkü bu rahatsızlık ne yazık ki tekrarlayıcı özelliktedir. Daha sonra ise hastanın durumuna göre en uygun tedaviye başvurulur.
Bir önceki Panik nedir? Paniklemek nedir? Panik atak nedir? Tedavileri nelerdir? başlıklı konumuzda panik, Panik Atak ve panik atak hastalığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: bipolar bozukluk teshisi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.