Birlikte yapılan diyetler daha faydalı

Birlikte yapılan diyetler daha faydalı

Fazla kilolarınızdan, eşinizle veya sevgilinizle başlayacağınız diyetle çok daha kolay kurtulabilirsiniz. Ancak bu isteğinizi bir türlü gerçekleştiremiyorsunuz. Çünkü çiftlerin birlikte yaptıkları diyetler, daha hızlı sonuç veriyor. Bunun için önce eşinizi ya da sevgilinizi kandırmaya bakın… Çünkü sevgilinizle veya eşinizle birlikte yapacağınız diyetten, çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.
Uzun süredir fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsunuz

Beslenme uzmanları ve diyetisyenler, sağlığını koruyup istediği kiloya inmek isteyen sevgililere ya da evli çiftlere beraber uygulayabilecekleri ve 2 haftada 3 kilo verebilecekleri mucizevi bir diyet hazırladı.
Aşka da faydası var
Çiftlerin birlikte kolaylıkla zayıflayabileceklerini söyleyen uzmanlar, “Yemek saatlerini birlikte geçirenlerin motivasyonlarını kaybetmemeleri açısından beraber diyete girmeleri en doğrusu” diyor. Sabah ve akşam yemeklerini beraber yiyen çiftlerin, başladıkları diyete uyumları daha hızlı oluyor.
Uzmanlara göre, çiftlerin yeme alışkanlıkları birbirine benzediği için evlendikten sonra kilo alıyorlar. Kilo almalarının nedeni çiftlerin beraber geçirdikleri zamanı genellikle yemeğe çıkarak, kahvenin yanında tatlı yiyerek, birlikte brunch yaparak ya da romantik ve şatafatlı akşam yemekleriyle süslemeleri. Böylece partnerle geçirilen zamanlar hareketsiz ve bol kalorili oluyor.
Evlenince birlikte kilo alan çiftlerin birlikte kilo vermesi de daha kolay oluyor. Çiftlerin birlikte yaptıkları diyet, sadece kilo verdirmiyor. Romantik diyetin diğer bir faydası da ilişkiyi sağlamlaştırması. Bu sayede çiftlerin arasındaki paylaşım artıyor. İlişkileri sağlamlaşıyor ve birbirlerine destekleri çoğalıyor.
Diyeti uygulayan kadınlar, bu işe eşleriyle başlamaktan çok mutlu olduklarını belirtiyor. Ayrıca aynı tarzda beslendikleri için ayrı ayrı yemek yapmak zorunda kalmıyorlar. Motivasyon korunduğu için diyeti bozma ihtimali de azalıyor.
Makarna ideal
Bu arada, beslenme uzmanları ve diyetisyenler romantik bir akşam yemeği yemek isteyen çiftlere de diyetlerini bozmayan bir öneride bulunuyor. Eğer çiftler ızgara seviyorlarsa, örneğin ızgara balık yemeye gidebilirler.
Baharatlı yemekleri seven bir çift, Hint mutfağını tercih edebilir. Bunun yanı sıra sebze ağırlıklı bir restoran da tercih edilebilir. Çünkü sebzenin kalorisi son derece azdır. Yemekten sonra yenilen çilekli yoğurt, tatlı ihtiyacınızı karşılayacaktır. Yemeğini evde yiyecek olanlar içinse makarna ve çilekli şampanya idealdir.
Diyet listesi
İşte uzmanların çiftlere önerdiği beraber kilo verilebilecek mucizevi diyet.
Kadınlar / Hafta içi günlerde
Sabah:
1 dilim beyazpeynir, 1 dilim ekmek, domates, salatalık, biber ve şekersiz çay
Öğle:
150 gr. et, tavuk ya da 200 gr balık ızgara, zeytinyağlı salata
İkindi:
1 adet elma
Akşam:
Öğlenleri yediklerine ek olarak, karışık mevsim salatası
Gece:
2 porsiyon meyve
Erkekler / Hafta içi günlerde
Sabah:
Erkekler, kadınlardan farklı olarak 2 dilim ekmek,
Öğlen:
Mönüye ek olarak 1 dilim ekmek,

İkindi:
1 adet tek kaşarlı yağsız tost ve şekersiz çay,
Akşam:
Yemeğin yanında 1 dilim ekmek.
Kadınlar / Cumartesi günü
Sabah:
5 kaşık mısır gevreği, 1 bardak süt
Öğle:
1 dilim sebzeli pizza ve 1 bardak ayran, 1 orta boy sebzeli pizza (Partnerle paylaşılabilir.)
İkindi:
1 porsiyon ince hamurlu meyveli tatlı (Partnerle paylaşılabilir.)
Akşam:
1 porsiyon ızgara, kırmızı et, tavuk veya balık ve salata,
Gece:
2 porsiyon meyve.
Erkekler / Cumartesi günü
Sabah:
6 kaşık mısır gevreği,
Öğlen:
2 dilim pizza,
Akşam:
Kadınlarınkine ek olarak 5 kaşık sebze yemeği.
Kadınlar / Pazar günü
Sabah:
2 dilim ekmek, 2 dilim peynir, 1 adet haşlanmış yumurta, domates, salatalık, biber, 1 tatlı kaşığı kaymak ile 1 tatlı kaşığı bal veya 5 adet zeytin, çay
Öğle:
Ton balıklı salata
İkindi:
Yağsız tost, ayran
Akşam:
1 porsiyon ızgara et, tavuk veya balık, salata ve 1 porsiyon sütlü tatlı (Partnerle paylaşılabilir.)
Erkekler / Pazar günü
Sabah:
Kadınlardan farklı olarak, 4 dilim ekmek.
Akşam:
Normal mönü.
Bir önceki Atkestanesi varis ve basurlara iyi geliyor başlıklı konumuzda atkestanesi, bacaklarda ağrı ve basur tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.