Bitkisel basur ( hemeroid ) hastalığının tedavisi

Bitkisel basur ( hemeroid ) hastalığının tedavisi

Basur hastalarının en büyük korkulu rüyası olarak karşımıza çıkan basur sancıları ve kanamalarını artık bitkisel kürlerle birlikte bir adım geride bırakabilirsiniz. İç basur; makatın içinde meydana gelen basurlara verilen isimdir.
Kabızlık, hamilelik, şişmanlık, soğuk yerlerde fazla oturma, alkol alışkanlığı ve son bağırsakta bulunan bazı hastalıkları işaret eden bu sorun iç ve dış olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Dış basur; makatın dışında, küçük, yuvarlak, eflatuni renkte tümörlerdir. Son bağırsakta bulunan siyah kan damarlarının genişleme, şişme ve kanamalarına hal arasında basur denilirken, tıp dilinde ise hemoroid denilmektedir
Tedavide ilk şart, kabızlığı gidermektir.

Patlıcan sapı; Kemer patlıcanın yeşil sap kısmını 1 bardak suya bir patlıcan sapı hesabıyla kaynatıp bu sudan sabah akşam bir bardak içilir.
Acı badem ezmesi; Havanda ezilen acı badem sirke ile karıştırılır krem haline getirilip basura sürülürse basura faydalıdır
At kestanesi; Kestaneler ezilerek un haline getirilir yemeklerden önce bir çay kaşığı yutulur.Kanayan basurda kanamayı azaltır.
Çemen yağı; 25 gr. çemen unu, 75 gr. zeytinyağı, 25 gr. çörek otu yağı, 300 gr. su karıştırılıp kaynatılır. Suyun tamamı buharlaştığında kalan yağ süzülür.Bu yağ basura sürülür basurdan kaynaklanan şikayetler azalır.
Ayva çekirdeği: Birkaç ayvanın çekirdekleri bir subardağı suda bekletilip süzülür balla karıştırılır basura sürülürse şikayetlere azalmasını sağlar.
Civan perçemi pelin otu ile beraber kaynatılıp çayı hazırlanır. Bu çaydan günde bir bardak içmek ve hemoroite sürmek rahatlatıcı etki yapar.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kemerli patlican yesil sap

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.