Bitkisel şeker hastalığı tedavisi

Bitkisel şeker hastalığı tedavisi

Beslenmenin dengeli ve düzenli olması ile bu hastalığı yenebilirsiniz.
Şeker hastalığı toplumun ortak sorunlarından biri haline gelmiştir. Kadın erkek, yaşlı genç ayırt etmeksizin herkesin başına gelebilecek bir hastalıktır. Bir çeşit beslenme hastalığı olan şeker hastalığında karbonhidrat, protein ve yağ dengesi kurulmalıdır. Hastalığın nedeni dengesiz beslenmedir
Yoğurt, yağsız süt-et, yumurta, patates, balık ve bakliyat tüketimine önem vermelisiniz. Sebze olarak; salatalık, domates, lahana, tere, soğan, patlıcan, turp, marul ve yerelması tercih edilmelidir. Meyvelerden ise; greyfurt, koruk, limon, ekşi elma, yeşil erik gibi ekşi ağırlıklı meyvelere yönelmelisiniz.
Şeker hastalığını önlemek için hayatınızdan eksik etmemeniz gereken bitkisel karışımlarda bulunmaktadır. Şeker hastalığını doğal yöntemlerle önlemek için işte sizlere bazı formüller;
 

Şeker Hastalığı Bitkisel Tedavi Yöntemleri

 
Ardıç Tohumu : 30 gr. ardıç, 1 litre suya atılır, 10 dakika kaynatılıp, 15 dakika demlenir ve süzülür. Yemeklerden sonra 3-4 çay bardağı içilir.
Karadut Yaprağı : 1 çay bardağı sıcak suya, 1 tatlı kaşığı hulasası konur. Yemeklerden önce içilir.

Zeytin Yaprağı : 30 gr. yaprak ince kıyılıp, 1 litre suya atılır, 2 dakika kaynatılıp, 15 dakika demlenir ve süzülür. Yemeklerden önce 1 çay bardağı içilir.
Tunus Baklası ( çemen ) : İki bardak suya 1 kaşık çemen konur ve orta ateşte pişirilerek sabah kahvaltısından önce içilir.
Yulaf : Yemeklerden önce veya iki yemek arası, günde 3-4 bardak salep şeklinde, 1 bardak suya 1 kaşık yulaf unu katarak, orta ateşte pişirip içmelidir.
Ceviz Yaprağı : 1 litre kaynar suya, 1 yemek kaşığı yaprak konur. 15 dakika demleyip süzülür ve her yemekten önce 1 çay bardağı içilir.
Mersin Yaprağı : 1 litre kaynar suya, 1 yemek kaşığı yaprak konur. 15 dakika demleyip süzülür ve her yemekten önce 1 çay bardağı içilir.
Okaliptus : 1 litre kaynar suya, 1 yemek kaşığı yaprak konur. 15 dakika demleyip süzülür ve her yemekten önce 1 çay bardağı içilir.
Bir önceki Mesane ve İdrar Yolu başlıklı konumuzda idrar yolları enfeksiyonu, idrar yolu enfeksiyonu ve idrar yolu enfeksiyonu belirtileri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: aleyora bitki ilaçları şeker hastalığı için, şeker hastaları için bitkisel afrodizyak

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.