Boy kısaltma ameliyatı var mı?

Boy kısaltma ameliyatı var mı?

Boy kısaltma ameliyatı
Boy kısaltma ameliyatı nasıl yapılır?
Boy kısaltma ameliyatının yapılabilmesi için öncelikle bireyin yaşının çok fazla ilerlememiş olmaması gerekir.
Günümüzde pek çok kimse boyunun kısa olmasından yakınır ve boyunu uzatmak için çeşitli spor dallarına yönelir, bitkilerde şifa arar ya da tıbbın imkanlarından yararlanmaya çalışır. Boyunuzun çok uzun olduğundan yana şikayetleriniz varsa, modern tıbbın boy kısaltma ameliyatı mevcuttur, faydalanabilirsiniz. Boyu uzatmak için çeşitli pek çok metot bulunur ancak boyun kısaltılması için uygulanacak tek metot ameliyattır. Boyunun kısa olmasından yakınan insanlar kadar, boyunun uzunluğundan da muzdarip olanların sayısı azımsanmayacak derecedir
Çünkü boy kısaltma ameliyatı oldukça zor bir işlemdir. Boy kısaltma ameliyatında bacaktaki kemikler kesilmekte ve kemiklerden parça alınmaktadır.

Boy kısaltma ameliyatının en büyük dezavantajı ise ameliyat sonrasında ciltte kalıcı izlerin bulunmasıdır. Bir diğer dezavantajlarından birisi ise, insanların boyları muntazam bir dengede yaratılmıştır. Boy kısaltma ameliyatında yalnızca bacaklara işlem uygulanır, ancak kol ve beden uzunluğuna bir işlem uygulanmaz. Bu nedenle kol ve beden ile bacaklar arasındaki dengede bozulma söz konusu olur.
Boy kısaltma ameliyatının en ciddi riski ise kesilen kemiklerin yerine iltihaplanma olma riskidir. Ancak tüm risklere ve dezavantajlara rağmen boy kısaltma ameliyatı mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Prostattan korunma yolları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: boy nasil kisaltilir, boy nasil kisalir, boy kısaltma, boy kısaltma ameliyatı, ameliyatla kollar kısaltilabilir mi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.