Bronşit belirtileri nelerdir?

Bronşit belirtileri nelerdir?

Bronşitin en belirgin belirtisi öksürük olmaktadır ve çoğu kişi de öksürüğü kaale almadığı için bu sorun aksatıldıkça aksatılmaktadır. Eğer ki öksürük 3-4 günde geçmiş ise viral enfeksiyona bağlı bir sorun olduğu için önemsenmemesinde sakınca yoktur.
Kış mevsiminde daha çok husule gelen bir sorun olan bronşit, ekseri de çocukları hedef almakta ve bronşlarda aşırı hassasiyet görülmesi durumunda yaklaşık olarak 3-4 hafta süren bir rahatsızlıktır. Bronşlarda yaşanan bu hassasiyet aynı zamanda astım hastalığına da sebep olabileceği gibi bronşit belirtileri husule gelir gelmez bir hekime danışmakta fayda var. Ancak 3-4 hafta süren öksürük muhakkak bronşiti işaret etmektedir
Siz bu sorunu önemsemedikçe bronşit ile başlayan rahatsızlıklarınız astıma doğru ilerleyecektir.

Öksürüğün yanı sıra bronşlardaki hassasiyetten dolayı bronşitin bir diğer belirtileri de nefes alıp vermede zorlanma ve nefes alıp verirken hırlamaya benzer bir ses çıkarmadır. Eğer bu sorunlara göğüs ağrısı, göğüste bir sıkışma hissi ve yanma eşlik ediyorsa muhakkak bronşit olmuşsunuz demektir.
Bir önceki Evde ishal tedavisi başlıklı konumuzda ishal nasıl tedavi edilir, ishal tedavisi ve ishale doğal çözüm hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: bronit belirtileri, bronsit nasil anlasilir, www buronsıt nasıl anlasılr, bronsit gögus agrisi nasil gecer, bronşit hastalığı nasıl anlaşılır

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.