Brusella hastalığı bitkisel tedavi

Brusella hastalığı bitkisel tedavi
Bulaşıcı olması nedeniyle insanlara geçen brusella mikrobu kişide çok yüksek olmayan ateş, titreme, eklem ağrıları, iştah kapanması, halsizlik, hemen yorulma gibi mütenevvi şikayetlerle kendini ifşa eder.
Malta humması olarak da bilinen Brusella bir çeşit hayvan hastalığıdır, ancak hayvan bakımıyla ilgilenen ya da hayvanların etinden sütünden faydalanan kişilere bulaşacak insanlarında sağlığını bozmaktadır. Keçiden elde edilen sütün kaynatılmadan kullanılması ya da kaynatılmamış keçi sütünden peynir yapılması brusella mikrobunun insana geçmesini dahada kolaylaştırır.

Brusella hastalığının tedavisinde genellikle antibiyotik ilaçlar kullanılır. Ancak ilaç kullanamıyor ya da ilaç kullanmayı sevmiyorsanız o halde brusellanın bitkisel tedavi yöntemlerinden bahsedelim.

Tıp literatüründe “Bruselloz” olarak tanımlanan bu hastalığın bulaşmasında ki en büyük risk faktörü keçidir
Brusella hastalığının bitkisel tedavisi için 100 gram şahin otuna (Mercanköşk) ihtiyacınız var. 100 gram şahin otunu kaynamakta olan 4 su bardağı suyun içine ekleyin ve yarım saat demlemeye bırakın. Ardından kürü bal ile tatlandırarak bir gün içerisinde azar azar tamamını için.
Bir önceki Brusella hastalığı tedavisi başlıklı konumuzda brusella ve Brusella hastalığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: peynir hastalığı bitkisel tedavi, peynir hastalığına bitkisel cozum, brusellaya bitkisel çözüm, brusella bitkisel tedavisi, peynir hastaligi mercankösk

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.