Bu içecekler kilo yapıyor!

Bu içecekler kilo yapıyor!
Özellikle içecekler konusunda dikkat çeken Koçak, şekerli çayların, aromalı kahvelerin ve meyve suların tüketilmesinin çok tehlikeli olduğunun altını çizdi. Koçak, “Limonata, kremalı kahve ve meyve suyu göründüğünden çok tehlikeli. Kiloları ile başı dertte olanlara birkaç öneride bulunan Dilara Koçak, kalorili besin ve içeceklerden uzak durulmasını dile getirdi.
Dilara Koçak birçoğumuzun tanıdığı uzman diyetisyenlerden biridir.

 
Meyve suyu içmek yerine meyve yiyin!
Uzman diyetisyen hareket olanağı kısıtlı olan veya masa başı çalışanları için meyve suyu içmek yerine meyvenin kendisini yemeyi öneriyor
Bu içecekler az hareketli kişilerde yağa dönüşmektedir” dedi. Sıvıların tokluk sağlamaması, mideyi doldurmaması ve açlığı yatıştırmamasından dolayı kalori alımında büyük bir tehlike olarak görülüyor.

Mısır şurubu ve tatlandırıcılarında kullanılması son derece tehlikeli. Bu tür karbonhidratları içmek yerine yenmesi gerektiğinin altını çizen Koçak, sağlık açısından böylesinin daha yararlı olduğunu söyledi.
Obezite Olmayın!
Aşırı derecede şekerli içeceklerin tüketilmesi obezite hastalığına zemin hazırlamaktadır. Koçak, obeziteye yol açacak olan şekerli tüm içeceklerden uzak durulmasını öneriyor. Alkolünde kalori miktarının yüksek olduğunu unutmayın.
Bir önceki 2012’de Beslenme Önerileri başlıklı konumuzda beslenme önerileri, doğru beslenme önerileri ve sağlıklı beslenme hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.