Burun ameliyatı sonrası morarma

Burun ameliyatı sonrası morarma

Çeşitli nedenlerden dolayı burun ameliyatı geçiren hastaların en büyük endişelerinden birisi, burun ameliyatı sonrası morarma olup olmayacağıdır.
Burun ameliyatı sonrası morarmalar
Bazı burun ameliyatı sonrası morarma olmasının uzmanlar son derece normal olduğunu ve korkulacak hiçbir durumun söz konusu olmadığını söylemekteler. Sağlık ve estetik açıdan çeşitli yöntemler kullanılarak yapılan burun ameliyatı sonrası morarmanın normal olup olmadığı da merak konusudur. Bu merakınızı ve endişenizi gidermek için, burun ameliyatı sonrası morarma hakkında uzmanlarımızın bilgilerine başvurduk. Özellikle de burun daraltma ameliyatlarında yüz ile birleşim olan bölgeden burun kemiği kesilmiş ise, bir miktar morarma husule gelebiliyor
Fakat burun ameliyatı sonrası morarma problemi kendiliğinden birkaç gün içinde sıkıntı yaratmadan geçtiği için paniğe kapılmaya gerek yok.
Uzman hekimler genel olarak burun ameliyatı sonrasında hasta eğer burnuna dokunmaz ise morarmanın meydana gelmeyeceğini de söylemekteler. Bazı burun ameliyatları sonrası morarma kendiliğinden meydana gelirken, bazılarında da hastaların teması sonucunda ortaya çıkabiliyor.

Burun ameliyatı sonrası morarma nedenleri ise operasyon sırasında doku arasına kan sızmasıdır. Burun ameliyatları sonrasında morarma olmaması için hastalar göz çevrelerine operasyondan sonraki ilk iki gün buz uygulaması yapabilirler. Ardından 2 ya da 3 en fazla 1 hafta içinde burun ameliyatı sonrası morarma diye bir problemden eser kalmıyor.

Bir önceki yazımız olan Saç uzatan yiyecekler nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: ameliyat sonrası morarma, burun ameliyatı neden morarma, burun estetik goz morarma, burun kemigini morarmasını nasıl giderilir, neden burun estetigi sonrasi morarir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.