Burun tıkanıklığı nasıl açılır?

Burun tıkanıklığı nasıl açılır?
Tıkalı burun açılana kadar her gün uygulanması gereken burun yıkama sıvasının uzun dönem kullanımının hiçbir zararı yoktur.

Burun yıkama sıvalarının çocuklarda da kullanımında bir sakına görülmemiştir.

Burun yıkama sıvısı yani fizyolojik serum damla kutularının içinde bulunduğu için uygulaması da oldukça kolaydır.
Kış mevsiminin sık yaşanan sorunlarından olan burun tıkanıklığı, grip, soğuk algınlığı ve akciğer hastalıkları gibi eşitli sağlık sorunlarından kaynaklanmakta ve bu soruna en etkili çözümde eczanelerde satılan burun yıkama sıvılarını kullanmaktan geçer. Fizyolojik serum adı verilen burun yıkama sıvıları, eczanelerde çok ta uygun fiyatlara satılmakta ve bu sıvıları kullanmak ile burun tıkanıklığı kısa sürede geçmektedir. Tıkalı olan burun deliği açılana kadar burun yıkama sıvısı düzenli olarak tıkalı buruna sıkılmalıdır
Hem yetişkinlerde hem de çocuklarda rahatlıkla kullanılabilen burun yıkama sıvıları şişmiş olan burun sümüksel zarını büzüştürerek tedavi sağlar. Ancak burun yıkama sıvıları bebeklerde çok uzun süre kullanılmamalıdır. Çünkü gelişme döneminde olan bebeklerde kullanılan fizyolojik serum bebeklerin burun sümüksel zarını tahrip edebilir.
Bir önceki Ses kısıklığının sebepleri nelerdir? başlıklı konumuzda ses kısıklığı, ses kısıklığı neden olur ve ses kısıklığı nedenleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: burun tikanikligi nasil acilir, geçmeyen burun tıkanıklığı, yetişkinlerde burun tıkanıklığı nasıl geçer, burun tıkanıklığı nasıl açılır uzmantv, soğuk algınlığında burun tıkanıklığı nasıl açılır

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.