Çakra açmak ne demek?

Çakra açmak ne demek?
Bir girdap düşünün, nasıl ki girdap hızlı bir şekilde dönüyorsa çakra merkezleri de benzer hıza sahiptir. Yapılan ilmi araştırmalara göre insan vücudunda oldukça büyük bir öneme sahip birçok çakra olduğu ve insana enerji verdiği ortaya çıkmıştır. Enerji girdabı olan çakraların, daha çok avuç içinde, tabanlarda, diz kapaklarında ve dirseklerde bulunanları diğer çakra merkezlerine göre daha büyük bir öneme sahiptir.
Tekerlek ya da dönüş anlamına gelen Çakra, Sanskritçe bir kelime olup insan bedeninde bulunan enerji merkezlerinin girdap şeklinde dönen enerji alanından oluşmaktadır.

Çakra merkezlerinin görevi hem duygusal hem de zihinsel enerjileri katmandan katmana iletmek, enerjinin gidişatına yön vermek, enerjiyi hızlandırmak, yavaşlatmak kısacası enerjiyi senkronize etmektir

Muladhara, svadhisthana, manipura, anahata, vişuddha, acna, sahasrara gibi yedi önemli çakra bulunmaktadır. İç yaşam enerjisinin dönen merkezi sistemi olan çakralar, dairesel şekilde hareket ederek enerji kontrolü sağlar.

Çakra açmak
Biyoenerji uzmanları tarafından çakralarınızın kapalı olduğu söylendiyse eğer çakra açmak için bir müddet beslenmenize, yaşam şeklinize, bulunduğunuz ortama dikkat etmeniz gerekir. Çakraları açmanın en etkili yolu ise, bol su içmek, kırmızı etten uzak durmak, sebze ağırlıklı beslenmek, doğa ile iç içe olmak, çimlerde yürümek, denize girmek ve masaj yaptırmak gibi vücuda pozitif enerji yükleyecek işler aktivitelerde bulunmak gerekir. Bakılanlar: çakra açma, cakra acmak ne demek, çakra ne demek, çakra tedavisi, hastaliklara gore cakralar

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.