Çayın faydaları ve yararları

Çayın faydaları ve yararları
Sizlere bu yazımızda çayın faydalarını ve ne tür rahatsızlıklar için iyi geldiğini bilmeniz için,  sizlere bilgi amaçlı aktarıyoruz…

 
Örneğin saçınız kuru ve matsa; şampuanladıktan sonra son olarak durularken bir çaydanlık ılık çay ile duruladığınız takdirde, saçınızın ışıldadığını ve canlandığını göreceksiniz. Ilık bir leğen çay, 10 gün içerisinde ayak kokunuza da derman oluyor.
Toplum olarak çok sevdiğimiz çay, vücuda öylesine harika katkılarda bulunuyor ki görünce eminim çok şaşıracaksınız. Üstelik bunun için yatmadan önce 10 dakikanızı ayırmanız yeterli. Boğaz ağrılarına, ciltteki yaraların çabucak iyileşmesine çok büyük katkıda bulunan çayı, herkesin içmesinde faydası olacaktır
Boğaz ağrılarında ise ılık çayla yaptığınız gargara işe yarayacaktır.

Ayrıca çayı yüzünüzdeki yaraların iyileşmesi için antibiyotik etkisinden yararlanarak pamuk ile tatbik edebilirsiniz. Eğer gözünüzdeki çapaklardan ya da şişliklerden şikayetçiyseniz de çay, işinizi görecektir. Hafif sıcak çaya batırdığınız pamuğu bir süre göz kapaklarınızın üzerinde tutmanız yeterli.
Dilinizi ısırdıktan sonra 9 gün içerisinde iyileşmesi çok canınızı yakıyorsa; günde 3 kere ılık çayla gargara yaptığınız taktirde, dilinizdeki yara 3 gün içerisinde geçecektir. Çayın saymakla bitmeyen faydaları size kusursuz bir güzellik ve sağlık getirecek.
 
Bir önceki Bilgisayar ekranına yukarıdan bakın başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.