Çayır papatyası faydaları nelerdir?

Çayır papatyası faydaları nelerdir?
Daha çok bahar mevsiminde rastladığımız çayır papatyasının sağlık ve güzellik üzerinde envaiçeşit faydaları bulunmaktadır. Peki çayır papatyasının yararları nelerdir?

Çayır papatyasının faydaları

 

Çayır papatyasının öncelikle çiçeklerinin ne tür etkileri bulunduğunu açıklamak istiyorum. Çayır papatyasının çiçekleri doğru ve düzenli kullanıldığı zaman idrar söktürür.
Çayır çimenlik alanda kendiliğinden yetişen ve normal papatyalara göre daha büyük yaprakları bulunan, boyu da normal papatyaya göre daha uzun olan çayır papatyası koyungözü olarak da bilinen bir bitkidir. Özellikle çayır papatyasını toplayıp çiçeklerini tek tek koparıp kullanmak sağlık sorunlarının tedavisinde daha etkilidir
Çayır papatyası vücuttan idrar atılımını artırmakta olduğundan idrar yollarının temizlenmesini sağlar. Aynı zamanda müshil görevi görerek de bağırsakların temizlenmesine yarar sağlar.
Bağışıklık sistemini de kuvvetlendiren çayır papatyası solunum yolu hastalıklarına yakalanmanızı engeller. Özellikle de bronşit hastalıklarının tedavisinde çayır papatyası rahatlıkla kullanılabilir. Çayır papatyası öksürük ve balgamı kesmekte, göz iltihaplanmasını tedavi etmekte, hemoroid hastalığının iyileşmesinde rol oynar, böbrek kumu ve taşlarına iyi gelir.
Bir önceki Bilgisayar ekranına yukarıdan bakın başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: çayır papatyası, çayırlar ne yarar sağlar

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.