Cildinizi korumak için öneriler

Cildinizi korumak için öneriler

Vitaminler önemli
Alkol ve sigara tüketen kişilerin; A, C ve E vitamini almalarının yanı sıra egzersiz yapmaları da gerekiyor.
Çatlak ve selülitler
Selülite, yağ hücrelerinin çoğalmasının neden olduğu düşünülür. E vitamini, damarlar için gereklidir.
Uzmanlar, gündelik yaşamda karşıya kalınan stresli durumların, ciltteki lekelerin çoğalmasına neden olduğunu söylüyor, bakımının düzenli ve doğru bir şekilde yapılması halinde cilt lekelerinin en az seviyeye indirgenebileceğini belirtiyor. Sigara ve alkol içenler, nemlendirici kullanmalı ve beslenmelerine dikkat etmelidir
Oysa vücuttaki yağ hücreleri çoğalmaz. Beslenmeye bağlı toksinlerin vücuttan ne kadar uzaklaştırıldığı önemli. Çünkü toksinler atılmazsa, yağ hücreleri genişler. Genişleyen yağ hücreleri, belirginleşir ve selülit oluşur.
Selüliti minimum seviyede tutabilmek için, egzersiz yapılmalı, besinlere dikkat edilmeli ve kahve gibi kafeinli içeceklerden kaçınılmalıdır. Çatlaklar, ani kilo alıp vermeyle oluşur. Çatlakları önleyebilmek için hızlı kilo alıp vermeme dışında yapılabilecek bir şey yok.

Kızarıklıklar
Akciğerlere yeterli oksijen gitmiyorsa, yüzde kızarıklık ya da siyah nokta oluşur. Çocuklukta geçirilen alerjilerin etkisiyle ya da sinüziti olanların rahat nefes alamamaları ile yüzlerinde kızarıklık oluşabilir, hatta kılcal damar çatlamalarına neden olur. Bu tür cildi olanlar, damarları kuvvetlendirici ayrıca güneşten, soğuktan ve rüzgardan koruyucu ürünler kullanmalıdırlar.
Cildinizin sağlığı sizin elinizde
Cildin yaşlanmaması için güneş koruyucu kullanılmalı ve güneşin altında kalınmamalıdır. Her yaşta, cildin dengesini bozmayacak maddeler içeren temizleyici, nemlendirici ve tonik kullanılmalıdır. Isı farklılıklarına karşı, koruyucu uygulanmalıdır.
Bir önceki Kurdeşen hastalığı sebepleri ve tedavi yöntemleri başlıklı konumuzda dermografik ürtiker, fiziksel ürtiker ve kurdeşen hastalığı hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.