Cilt kızarıklığına ne iyi gelir?

Cilt kızarıklığına ne iyi gelir?
Bu yazımızda size önerdiğimiz bilgiler sayesinde cilt kızarıklığı sorununuz geçecek ve dışarıdan aldığınız ürünleri kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Hem paranız cebinizde olacak hem de sorununuzda sağlıklı yöntemlerle kısa sürede kurtulacaksınız. Peki bu maskeleri hangi bitkilerle hazırlayacağız diye merak ediyorsanız onunda cevabı yazımızda mevcut.
Mütenevvi sebeplerden husule gelen cilt kızarıklıkları ile başı dertte olanlar için cilt kızarıklığını tedavi edecek doğal yöntemlerin neler olduğunu bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Cilt kızarıklığı içi en etkili çözümler cildinize bitkilerle hazırlayacağınız maskeleri uygulamaktır

Öncelikle sizlere cilt kızarıklığında en etkili olan maskeden bahsedelim ve hazırlanışı anlatalım.

2-3 adet at kestanesi
1 çay kaşığı elma sirkesi
Susam yağı
Hazırlanışı: At kestanesini iyice soyup rendeleyin. Bir kabına içine rendelediğiniz at kestanesini koyun ve susam yağı ile karıştırın. Susam yağını at kestanelerinin üzerine çıkacak kadar eklemeye dikkat edin. Bu karışımı on beş gün güneşte bekletin ve zaman dolunca üzerine elma sirkesini de ekleyip her akşam cildinize sürün.
Cilt kızarıklığı için bir başka maskede çilek maskesidir. 10 adet çileği püre haline gelene kadar ezin. Daha sonra çilek püresini cildinize sürün ve on beş dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayın. Kuru ve hassas cilde sahip olanlar çilek püresinin içine süt kreması eklesinler.
Bir önceki Puva tedavisi nedir? başlıklı konumuzda PUVA tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: yüz kızarıklığına ne iyi gelir, cilt kızarıklığına ne iyi gelir, yuz kizarikligina iyi gelen bitkiler, cild kizarikligi, ciltteki kizarikliklara ne iyi gelir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.