Çocuğum neden kilo almıyor?

Çocuğum neden kilo almıyor?
Burada en çok dikkat edilmesi gereken husus ise, çocuğun aşırı yemek yemesine rağmen ani kilo kaybı yaşayıp yaşamadığıdır. İşte “çocuğum neden kilo almıyor” diye yakınan anneler için çocukların kilo alamama sebepleri:
Çocuklar neden kilo almaz?
Çocuklar ne kadar düzenli, sağlıklı ve aşırı beslenseler de eğer enerjik bir yapıya sahipseler, konsantrasyon düzeyleri yüksek ise bu konuda ailelerin sıkıntıya düşmesini gerektirecek hiçbir durum söz konusu değildir.
Bazı annelerin en büyük sıkıntı yaptıkları sorunlardan bir tanesi de, çocuklarının düzenli ve çok yemek yemesine rağmen neden kilo alamadıkları ve bu durumun bir hastalığa mı işaret ettiğidir. Çünkü aktivitesi yüksek olan, enerji dolu çocuklar ne kadar yemek yerlerse yesinler, yediklerini kısa sürede yakarlar. Uzmanlar çocukların çok yemek yemesine rağmen neden kilo alamadıkları konusunda açıklamalarda bulundular ve bizlerde annelerin bu meraklarını gidermek amacıyla uzmanların yaptıkları açıklamalara sayfamızda yer verdik
Çünkü ani kilo kayıpları bir takım hastalıkları işaret eder.

Uzmanlar konsantrasyon bozukluğu yaşayan, uysal ve ani kilo kaybı olan çocukların ciddi hastalıklarına yakalanmış olma ihtimallerinin yüksek olduğunu söylüyorlar. Ani kilo kaybı yaşayan çocuklarınızı mutlaka uzman bir hekime göstermelisiniz. Uzmanlar aynı zamanda çocukları zayıf olan ailelerin çocukları kilo alsın diye yağlı gıdalarla beslemesine de karşılar. Kesinlikle çocuğunuz ne kadar zayıf olursa olsun aşırı yağlı gıdalar tükettirmeyin. Çocuğunuzun kilo alması için beslenmesinde yağ oranını artırmak yerine kalori oranını artırmaya çalışın.
Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: bebekler coj iyi beslenmesine ragmen neden kilo almaz, bebeklerde iyi beslenmeye rağmen kilo alamama, çocuk neden kilo almaz

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.