Çocuklar nasıl kilo verir?

Çocuklar nasıl kilo verir?
Kalorisi az olan yiyecekleri tüketen çocuklar sağlıklı bir şekilde kilo veriyor ve kas kayıpları da yaşamıyorlar.
Çocuklarının aşırı kilolu olmasına kafayı takan aileler pek çok yanlış hataya düştükleri için, uzmanların çocuklar nasıl kilo vermeli konusunda yapmış olduğu en doğru ve etkili açıklamaları sizlerle paylaşıyoruz. Kesinlikle sağda-soldan kulağınıza çalınan bilgilerden yola çıkarak çocuklarınıza kilo verdirmeye çalışmayın, çünkü pek çok yanlış bilgi çocuğunuzun sağlığına zarar verebilir.
Çocuklara kilo verdirme önerileri
Çocuk sağlığı konusunda uzman olan hekimler, çocukların kilo vermesi için ailelere çocuklarının beslenmesinde yer alan gıdaların kalorilerine çok dikkat etmeleri gerektiğini söylüyorlar. Gelin hep birlikte uzmanların çocuklara kilo verdirme önerilerine göz atalım
Çünkü diyette en çok dikkat gerektiren husus, kas kaybı yaşanmamasıdır. Çocukları aç bırakarak zayıflatmaya çalışmak kas kayıplarına neden olur, bu yanlışa düşmeyin.

Çocuğun beslenmesi düzene sokulmalı ve beslenmesinde yer alan yiyecekler dikkatli seçilmelidir. Yağ yakan, kalorisi az besinlere yönelmeli ve bu besinlerin düzenli bir şekilde tüketilmesine özen gösterilmelidir. Çocuklar henüz gelişimlerini tamamlamadıkları için tek tip beslenmeye de yönelmemek gerekir. Yalnızca protein ağırlıklı bir beslenme çocuğun sağlığınız bozar. Tüm besin grupları gereken miktarda çocuğun vücuduna girmelidir.
Düzenli, az ama sık beslenme çocuğa kilo verdirir. Çok şişman olan çocuklar için ise uzmanlar günde 600 ile 800 kalori almalarını sağlayacak bir beslenme programı öneriyorlar. Ağır diyetlerden sakınmalı, çocuklar aç bırakılmamalı, tek tip beslenmemeli, haftada birkaç gün en az 15 dakikalık yürüyüşler yapılmalı, 3 ana öğün olarak beslenmeli ve diyet dışında yer alan yiyeceklerin yenmesi engellenmelidir. Yüzme ve tenis gibi bol aktiviteli sporlara çocukları yöneltmek gerekir.
Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: çocuklar nasıl kilo verir, çocuklar, cocuklarda nasil kilo verdirilir, çocuk için nasıl kilo verilir, çocuk nasil kilo verir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.