Çocuklarda iştah eksikliği nedenleri

Çocuklarda iştah eksikliği nedenleri

Çocuklarda iştah eksikliği neden olur?
Çocuklarda iştah eksikliğine neden olan sağlık problemleri
Her çocukta iştah eksikliği nedenleri farklılık gösterse de, genel anlamda çocukların iştahsız kalması şu sorunlardan kaynaklı olmaktadır.

 
Çocuklarınızda ki iştahsızlık eğer uzun süre devam ediyorsa bu hastalıklardan şüphe duyulmalı çocuklarda iştahsızlık yaratan sorunun kesin olarak öğrenilmesi için çocuk, uzman bir doktora götürülmelidir.
Annelerin pek çoğu çocuklarının bazı dönemlerde iştah eksikliği yaşadıklarından, hiçbir şeye yemediklerinden ya da çok az miktarda yemek yiyerek hemen sofradan ayrıldıklarından dolayı şikayetlerde bulunurlar. Ancak kulak ağrısı, boğaz ağrısı, ateşlenme ve fiziksel rahatsızlıklar da bebeklerde iştahsızlığa yol açar. Bebeklerde iştahsızlık nedenleri ise genellikle diş ile ilgili problemlerdir. Sofrada çocuğun çok sevdiği bir yemek bulunmasına rağmen çocuklar sevdikleri yemeği bile iştahla yemiyorlarsa, yemek yememek için direniyorlarsa ya da yemek yerken burun kıvırıyorlarsa şu sorunların varlığından şüphe edilmelidir

Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.