Çoçuklarda soğuk algınlığına ne iyi gelir?

Çoçuklarda soğuk algınlığına ne iyi gelir?
Üst solunum yolu hastalıklarından birisi olan soğuk algınlığı da, çocukları en fazla etkileyen sorunlardan biridir. İşte çocuklarda soğuk algınlığına iyi gelecek öneriler.
Çocuklarda soğuk algınlığında ne yapmalı
Soğuk algınlığı geçiren çocukların eğer ateşi yüksek ise çocuklara ateş düşürücü ilaçlar verilmeli; ateşleri yüksek değil ise çocuklar sıcak tutulmalı ve rahat olmaları sağlanmalıdır. Anne ve babayı endişeye düşüren soğuk algınlığında, aileler çocuklarına nelerin iyi geleceğiniz merak ederler.
Yetişkinlere nazaran çocuklar daha zayıf bir bağışıklık sistemine sahip oldukları için, bakteri ve mikrop kaynaklı pek çok rahatsızlığa kolay yakalanabilir ve özellikle de üst solunum yolu hastalıklarına daha meyilli oluyorlar
Sarı ve iltihabi bir burun akıntısı söz konusuysa, mikrobik durumun varlığından söz edilebilir. Eğer ki burun kanaması, burun tıkanıklığı ve beslenme güçlüğü varsa uzman bir hekime götürülmelidir.

Durumu ciddi olmayan ve basit bir soğuk algınlığı geçiren çocuklar düzenli ve sağlıklı beslenme ile bu sorunlarından kısa sürede kurtulmaktadır. Bunun içinde, çocuklara bol su içirilmeli ve sulu yiyecekler verilmelidir. Vitamin bakımından zengin olan meyve ve sebzeler yedirilmeli, taze meyve suları içirilmelidir.
Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: bebeklerde soğuk algınlığına ne iyi gelir, çocuklarda soğuk algınlığı için ne yapmalıyız

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.