Çokmu Zayıfsınız? İşde Size Kilo Almanın Yolları

Çokmu Zayıfsınız? İşde Size Kilo Almanın Yolları
Bu nedenle kilo almak isteyipte almayanlar için, mükemmel önerilerde bulunacağız. Çokmu zayıfsınız? Kemikleriniz çokmu belirgin duruyor? Artık aşırı zayıflıktan kurtulabilirsiniz.
 

Metabolizma hızı gün içerisinde değişiklik gösterir.
Günümüzde bir çok kişinin kabusu olmuşken fazla kilolar, bazı kişilerinde fazla zayıf olması kabusları haline gelmiştir. Yani kimisi kilo vermek ini uğraşırken, kimisi ise kilo almak için uğraşmaktadır
Gündüz hızlı çalışırken akşam ise yavaşlar. Metabolizma hızı yavaşladığı zamanda yenilen yiyecekler daha kolay kiloya dönüşür.
kilo almak icin Hemen kilo almak isteyen bayanlarımıza kilo alma yöntemleri
Genç yaşlarda metabolizma daha çok çalışıyorken 30 yaş ve üstünden sonra yavaşlar ve kilo alımı daha rahat gerçekleşir. Kilo alma diyeti insanın kendi özelliklerine bakılarak yapılmalıdır. Kilo alabilmek için günlük kaç kalori ihtiyacı olduğuna bakılması gerekir.
Kilo alabilmek için yapılacak diyet programı insanın yaşı, cinsiyeti, günlük fiziksel aktivitesi, bazal metabolizma hızı gibi durumlar göz önüne alınmalıdır.

Kilo alabilmek için günde alınması gereken kalori miktarına 500-1000 kalori eklemesi yapılması gerekir. Kalori miktarında yapılacak olan artış karbonhidratların yükseltilmesi ile yapılması gerekir.
Kalorisi yüksek hacimi az olan besinler tüketilmelidir. 3 Ana öğüne ek 2-3 ara öğün kilo alma programında bulunmalıdır. Karbonhidrat, protein, yağ arasında olan oran dengeli olması gerekir.
Yağlanma tarzı kilo alımını önlemek için egzersizler yapılması gerekir.
Kilo alma süresi içinde spor ve egzersiz yapılması yağlanmadan kas kütlesinin artması şeklinde kilo alımı oluşturur.
Kilo alma programı yapılırken tek yönlü beslenmeden uzak durmak gerekir. Bütün besin gruplarına yer verilmesi gerekir. Kilo almak için diyet programı oluşturmada zorluk çekiyorsanız diyetisyen yardımı alın.
Bir önceki Romatizma kalp krizini etkiliyor! başlıklı konumuzda romatizma, romatizma belirtileri ve romatizma bitkisel tedavi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kilo almanın faydaları, çok mu zayıfsınız, gencler kilo almak icin, kilo almani bebek cinsiyeti

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.