Damar beni tedavisi

Damar beni tedavisi

Cilt altında bulunan damarların mütenevvi sebeplerden ötürü yapısal değişikliğe uğraması sonucu husule gelen damar beni, değişen büyüklükleri ile süngerimsi bir damar yumağı oluşturmasıyla cilt üzerinde estetik açıdan kötü bir görüntüye sebep olmaktadır.

Damar beni ciddi bir sağlık sorunu olmamaktadır, lakin seyrek olarak kanama oluşturduğu için u tür durumda tedavisi gerekebilir. Bu sorun ekseri doğuştan olmaktadır ancak bazı bünyelerde nadiren sonradan da ortaya çıktığı gözlenmiştir. Tıp dalında hemanjioma denilen damar beni rahatsızlığının tedavisi için sizleri bilgilendiriyoruz. Fakat hiçbir sorun yokken, sırt estetik görünüm açısından rahatsız olunduğu içinde sorunun tedavisine yönelinebilir

Damar beninin kökeni atar damar olduğundan büyüme eğilimindedir. Damar beni tedavisi için ameliyatsız bir işlem olan lazer tedavi tercih edilir. Tedavi esnasına damar içindeki alyuvarların ciltten geçen ışığı soğurarak ısınıp damar yumağını tahrip etmesi sağlanır. Ardından dolaşım sistemi bu tahrip olmuş alanı ölü dokulardan temizlemektedir. Lazer ile damar beni tedavisinde cilde herhangi bir zarar verilmemektedir. Çünkü lazer ışığı cildi etkilemeden geçmektedir. sorunun büyüklüğüne bağlı olarak 3 ile 20 seans arasında tedavi gerçekleştirilir.

Damar beni tedavisinde cerrahi işlemde uygulanmaktadır, ancak ameliyatla tedavisi yapılan damar benlerinde hem çok kanama meydana gelmekte hemde ameliyat sonrası ciddi bir cilt kusuru oluşmaktadır. Bu sebeple bu tedavi yöntemi pek tercih edilmemektedir.

Bir önceki yazımız olan Yağ kisti (cebace cyst) tedavisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: damar beni nasil gider, damar beni neden olur, damar beni kanaması, sonradan cikan kan benlerin tedavisi, damar beni nasıl aldırılır

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.