Defne Bitkisinin Saymakla Bitmeyen Faydaları Ve Yararları

Defne Bitkisinin Saymakla Bitmeyen Faydaları Ve Yararları
Bu özelliklerini merak ediyorsanız, aşağıdaki makalemizi incelemelisiniz…

 

Defnenin Faydaları: Mikrop öldürücüdür.
Defne bitkisi, 6 , 7 metreye kadar boyu uzayabilen, sarı renkte çiçekleri olan, çok güzel kokulu bir bitkidir. Ve mükemmel özelliklere sahip defne bitkisi. Yaz kış yaprağını dökmeyen özellikle ülkemizde karadeniz bölgesinde çok yetişen bir bitkidir. Defne bitkisi, kokusunun hoş aroması ile yemeklere lezzet veren, bir baharat olarakta kullanılıyor
Ateşi düşürür. Terletir ve vücuda rahatlık verir. İdrar ve adet söktürür. Hazmı kolaylaştırır. İştah açar. Sinir ağrılarını dindirir. Nefes darlığı, karın ağrısı, öksürüğe karşı faydalıdır. Defne yağı romatizma ağrılarını dindirir ve saç dökülmelerini önler.
Defne nasıl kullanılır? Güzel kokusu nedeniyle yemeklerde koku ve tat verici baharat olarak kullanılır. Defne yaprağı, hatmi çiçeği ile kaynatılıp, bal ve tarçın ile demlenirse Defne Çayı elde edilmiş olur. Defne çayı iştah açmak ve hazmı kolaylaştırmak için faydalıdır. Defne yaprağından, defne yağı da elde edilir. Meyvelerinden elde edilen Defne Yağı cildi tahriş eden merhemlerle karıştırılarak kullanılır. Ayrıca, sabun ve şampuanlara koku vermek için de kullanılır. Defne sabunu ve şampuanı hem hoş kokuludur hem de cilde ve saça faydalıdır.
Bir önceki Bilgisayar ekranına yukarıdan bakın başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: defne agaci

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.