Depresyon için egzersizler

Depresyon için egzersizler

Depresyon ve egzersiz
Depresyon hastaları için egzersizler

Uzmanların depresyon hastaları için önermiş oldukları egzersizler haftada 3 defa yaklaşık 30 dakika da yapılmaya çalışılmalıdır. ancak depresyon için tam bir tedavi sağlamak amacıyla haftada 4-5 kez egzersiz yapılmasının daha büyük faydalar sağladığı yine uzmanlarca söylenmektedir. Pek çok hastalığın ortaya çıkmasını önleyen ve çoğu hastalığında tedavi eden egzersizler, depresyon hastaları üzerine de olumlu pek çok gelişimi ortaya çıkartabiliyor.
Stresi azaltmak, özgüveni yükseltmek, yüksek bir enerjiye sahip olmak, uyku düzenini sağlamak, kalbi güçlendirmek, vücut yağını azaltmak, hayata daha pozitif yaklaşmak, bizi üzen her tür durumdan kaçınmak, zinde bir yaşam sürmek adına düzenli egzersiz yapmak gerekir. Eğer sizde depresyon hastalarından biriyseniz, şu egzersizleri yaparak bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz
Depresyon için egzersize yeni başlayacak olanlar ise haftada 3 defa 20 dakika boyunca egzersiz yaparak başlayabilirler.
Depresyon hastalarının hayatını kolaylaştıracak ve duygu durumlarını düzeltecek en iyi egzersizlerin ise bisiklete binmek, orta hızda koşmak, yürümek, düşük etkili aerobik yapmak, yoga yapmaktır. Bu egzersizleri uygulamanın yanı sıra depresyon tedavisinde dans etmenin, bahçe işleriyle ilgilenmenin, yüzmenin, tenis oynamanın da çok yararlı olduğu biliniyor.
Bir önceki Fobi çeşitleri nelerdir? başlıklı konumuzda agorafobi, fobi çeşitleri ve fobi nedir çeşitleri nelerdir hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.