Diş ağrısına bitkisel çözüm

Diş ağrısına bitkisel çözüm

Zamanla hepimiz bir yada birden fazla dönemde diş ağrısı ile karşılarız. Bunlar diş ağrısını tetikleyen en bilindik ve en etkili nedenlerdir. Bunların yanı sıra sinüzitte diş ağrısına neden olabilir.

Diş ağrısı, genellikle zonklama şeklinde ve son derece rahatsız edicidir. Çekilmesi en zor ağrılardan biri olan diş ağrısının nedenleri; diş çürükleri, diş minesinin aşınması, diş eti hastalıkları ve iltihaplanmalardır
Ağrının gittikçe şiddetli hale gelmesi dayanılmaz olur. Diş ağrısı dayanılmaz bir hale gelinceye kadar doktora gitmek ertelenir, oysaki diş ağrısı başlar başlamaz doktora gidilmesinde fayda var. Doktora gitmemekte ısrar ediyorsanız bitkisel yöntemler ile diş ağrınızı hafifletebilirsiniz.

Diş ağrısına bitkisel çözüm

 
Bir miktar adaçayını limon ile birlikte demleyin. Demlemiş olduğunuz bitki çayından bir yudum alın ve biraz ağzınızda bekletin. Sürekli tekrar ettiğiniz bu yöntem ağrıyan dişin etrafında durarak ağrınızı hafifletecektir.

Pamuğun üzerine az miktarda karanfil yağı dökün. Kafanfil yağı dökmüş olduğunuz pamuğu, ağrıyan dişinizin üzerine koyun ve bu şekilde biraz bekletin. Bu işlemi çok sık tekrarlamayın ve pamuğu dişinizde fazla bekletmeyin. Diş etleriniz zarar görebilir.
Daha önceden kurutulmuş olan ebegümecini tuzlu suda ıslatın. Islattığınız ebegümecinden bir miktar alarak ağzınızda çiğneyin.
Nane ve karabiberi havanda döverek ezin ve sarımsak suyu ile sulandırın. Sıvı kıvama gelen bu karışımı pamuğun üzerine dökün ve ağrıyan dişinizin üzerinde bekletin.
Biberiyeyi ve papatyayı birlikte kaynatarak süzün. Süzmüş olduğunuz çaya limon tuzu ekleyin ve bu çay ile ağzınızı çalkalayın.
Bir önceki Rujun Zararları başlıklı konumuzda rujun zararları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: diş ağrısı için doğal yöntemler, diş ağrısına bitkisel çözüm, dis agrısına tuz dokmek, dış agrısını tetikleyen Şeyler, Hamile Kadının Diş Ağrısına Bitkisel Çözüm

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.