Diş Eti Çekilmesi Bitkisel Tedavi Öneriler burada!

Diş Eti Çekilmesi Bitkisel Tedavi Öneriler burada!

Diş Eti çekilmesi Toplumda oldukça yaygın bir ağız içi hastalığı olan diş eti çekilmesi, kanama veya iltihaplanma gibi belirtilerle oldukça sık bir biçimde görülür.
Sağlıklı diş etlerinin rengi açık pembedir ve diş eti dişlere ve kemiklere sıkıca tutunmuş olup portakal kabuğu gibi parlak, pütürlü bir görünüme sahiptir.

Dişeti kanamalarına iyi gelen bitkilere örnek olarak kankökü otu, papatya, adaçayı, sardunya, ve kekik yaygın olarak kullanılmaktadır. Diğer yandan dulavratotu kökü de dişeti kanamalarını durdurucu etkiye sahiptir. Toplum da kanama ve iltihaplanma gibi belirtileriyle oldukça sık rastlanılan, portakal rengi ve pütür pütür olmuş diş etleri…
Sevgili arkadaşlar, bu yazımızda diş eti hastalıkları arasında yaygın olan diş eti çekilmesi sorununu konu alıyor ve sıkça rastladığımız bu soruna dair bilgiler paylaşarak, diş eti çekilmesi konusunda bilinçli olmalıyız diyor ve sizlere diş eti çekilmesi için bitkisel tedavi yöntemleri hakkında bir kaç öneri de bulunuyoruz.
Ağız ve diş hastalıkları arasında, oldukça sık görülen sorunlardan biri de diş eti çekilmesi sorunudur arkadaşlarım
Ayrıca dişeti çekilmesine iyi gelen bitkiler olarak, siyah turp, limon ya da havuç gibi ürünler de kullanabilirsiniz. Tartar oluşumunun önlenmesinde atkuyruğu, huş ağacı yaprakları gibi otlar gargara yapılarak kullanılır.
Diş eti kanamaları ve diş eti iltihapları için bitkiler
250 ml kaynar su içerisine 2-3 çay kaşığı papatya kurusu atılır ve 10 dakika demlenmesi için beklenir. Hazırlanan bu papatya çayı süzülerek kullanıma hazır hale getirilir. Bu papatya çayı ile yemeklerden sonra gargara yapmak diş etlerine iyi gelir.
Diş eti iltihapları ve kanamaları için bir diğer faydalı bitki ise nanedir. Nanenin diş eti çürümelerine sebep olan organizmalarla savaşma özelliği vardır. 250 ml kaynar suya 2 çay kaşığı kadar kuru nane atılıp demlenmesi için beklenir. Bu nane çayını isterseniz içebilir ya da gargara yapabilirsiniz. Ayrıca taze nane yemek de diş eti hastalıklarına iyi gelir.
Bir önceki İşte doğal diş beyazlatma yöntemleri başlıklı konumuzda doğal diş beyazlatma yöntemleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: dis eti çekilmesi dogal tedavisi, diş eti çekilmesi bitkisel tedavi, dis eti cekilmesi nasil giderilir, dis eti çekilmesi tedavisi, dis eti çekilmesi bitkisel tedavisi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.