Diş tedavisinde çörek otu

Diş tedavisinde çörek otu

Dişte kemik erimesi ve dişlerin dökülmesinin Almanya da her iki kişiden birinde görüldüğünü ifade eden Özkanlı, şöyle devam etti:

“Türkiye de de benzeri bir durum olduğunu tahmin ediyorum. İsmail Özkanlı, tatile geldiği Mersin in Erdemli ilçesinde, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uzmanlığının implant cerrahi üzerine olduğunu, 2004 den bu yana da araştırmalarını “her derde deva olan” çörek otu yağı üzerine yoğunlaştırdığını söyledi. Tıpta değişik hastalıklar üzerine çörek otu yağıyla ilgili çok sayıda araştırma var. Dr. Bu sorunların çözümü için çalışma yaparken çörek otu yağı dikkatimi çekti
Ancak, ağız ve diş sağlığı üzerine araştırma yok. Almanya ve Türkiye den temin ettiğim çörek otu yağı ile diş sorunlarına şifa bulmaya çalıştım. Bu alandaki uzmanlardan da yardım aldım. Yaklaşık 1,5 yıl süren araştırmalar sonucu elde ettiğimiz ürünlerle tedavide büyük başarı sağlandı.”

Özkanlı, çörek otu yağının, başta dişte kemik erimesi ve dökülme olmak üzere tedavisi zor birçok soruna, ağızda yara ve dudakta uçuklara şifa verdiğini belirlediklerini ve ürünlerini geliştirdiklerini belirterek, “elde ettiğim başarılar nedeniyle Belçika daki World Information Distributed University ve Kırgızistan Bişkek Üniversitesi tarafından fahri doktorluk unvanı verildi. Araştırmalarımı da kitap haline getirerek tıp dünyasına sundum” dedi.

Özkanlı, Mısır ve Almanya da çörek otu yağını kapsül olarak üreterek, satışa sunduklarını ifade ederek, “Çörek otunun üç ayrı cinsi bulunuyor. Bunlardan Türkiye de yetişen Nigella Damassina nın bağırsak rahatsızlıklarına, Mısır da ve Afrika ülkelerinde yetişen Nigelazativa türlerinin de bakterilere, mantarlara ve virüslere karşı etkili olduğu biliniyor. Ürünlerimizi yakın zamanda Türkiye de de piyasaya süreceğiz” diye konuştu

Dr. İsmail Özkanlı

 

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.