Dispepsi (hazımsızlık) nasıl tedavi edilir?

Dispepsi (hazımsızlık) nasıl tedavi edilir?

Hazımsızlık aslında tek başına bir hastalık değil, var olan bir hastalığın semptomu olduğundan hazımsızlık tedavisi için öncelikle bu sıkıntıya yol açan sorunun ortadan kaldırılması gerekmektedir.
Mide yanması, karın ağrısı, şişkinlik, gaz, geğirme ve ağza acı bir tat gelmesi gibi belirtileri bulunan dipsespsi (hazımsızlık) sorunundan kurtulmak için yapılması gerekenlerin ilk başında uzman bir hekime başvurmak gerekir. Bunun için dispepsi hastalarına büyük görevler düşer. Bilhassa 40’lı yaşlardan sonra husule gelen hazımsızlık sorunu daha bir ciddiye alınmalıdır. Dispepsi tedavisinde çoğu hekimin önerisi ise hastaların yaşam tarzında bir takım değişikler yapması ve beslenmenin de düzene sokulmasıdır
Hızlı yemek yemekten kaçınmak, alkol, sigara ve stresten uzak durmak, yağlı yiyecekler tüketmemek ve aşırı yorulmamak hazımsızlık tedavi için hastaların dikkat etmesi gerekenlerdir.

Hazımsızlık ile hekime başvurduğunuzda bu soruna yol açan bir sağlık problemine rastlanmadıysa yukarıdaki önerileri dikkate alarak dispepsi oluşumunu önleyebilirsiniz. Eğer altta yatan bir sebep bulunuyorsa, o zamanda hekiminiz gerekli ilaçları reçete edecektir.
Bir önceki Mide Kelepçesi Nedir? Mide Kelepçesi Kimlere Takılır? Mide Kelepçesi İle Zayıflama başlıklı konumuzda mide kelepçesi ve mide kelepçesi nedir hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: hazımsızlık nasıl giderilir, hazımsızlık ve tedavisi, hazimsizlik nasil gecer, dispepsi nasıl geçer, hazımsızlık nasıl tedavi edilir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.