Doğum kontrolü hakkında yanlış bilinenler

Doğum kontrolü hakkında yanlış bilinenler
Kulaktan dolma bilgiler sizi yanıltmasın.
Hamileliği önlemek için yapılan bazı davranışlar hakkında doğru bilinen yanlışlar var! Cinsel birleşme sonrasında gebe kalma riskini en aza indirmek için yaptıklarınızın pek bir faydası olmayabiliyor. Gebe kalma riskini en aza indirmek için uzman doktorlardan tavsiyeler alınmalıdır. Hem sadece yanılmakla kalmıyor bazı sağlık sorunları da yaşabiliyorsunuz.
 

 
Vajina yıkanırsa gebe kalınmaz!
Cinsel birleşme sonrasında vajinanın yıkanması yanlış bir davranıştır
Bu uygulama gebe kalmanızı önlemenin aksine sizin sağlığınızı tehlikye atar. Boşalma sonrasında spermler rahim içine girer. Fakat vajina yıkansa bile bu uygulama sizi gebe kalma riskinden korumaz.
İlk ilişkide hamile kalınmaz!

İlk ilişkide hamile kalınmaz diye bir şey yok. Eğer kadının yumurtlama dönemine denk gelen bir ilişki ise hamilelik riski yüksektir. Kızlık zarının yırtılıp kanaması hamileliği önlemez.
İlişkiden sonra ayağa kalmak
Birçok çift cinsel birleşme sonrasında ayağı kalktığında gebeliği önleyeceğini düşünüyorlar. Buda yanlış bilinenler arasında. Bu yöntem gebelik riskini düşürebilir doğru ama tamamen engellendiği söylenemez. Ayağa kalkmak spermin vajina içine girişini engellemez. Mutlaka rahim içinde bir miktar meni kalır ve bu meni gebelik için yeterlidir.
İsteksiz kadın hamile kalmaz!
Çok eskiden beri bilinen bir diğer yanlışta kadının orgazm olmamasında gebe kalmayacağıdır. Kadın orgazm olduğu zaman rahim duvarındaki kaslar kasılır ve spermin rahme girişi kolaylaşır. Bu nedenle birçok kadın orgazm olmayı reddeder. Ancak bu yönteminde hiç bir doğruluğu yoktur. Kadın orgazm olsada olmasa da gebelik riski bulunur.

Bir önceki yazımız olan Çocuklarda alt ıslatma problemi nedenleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: vajinadaki sperm yıkanırsa hamile kalınırmı, Gebe kalmamak ıcın yapılan yanlıslıklar, hamile kalma riskini azaltmak için ne yapilmali, hamile kalmayı önlemek için ne yapılmalı, hamilelik riski önlemek

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.