Doğum sonrası cinsel ilişki ne zaman olmalı?

Doğum sonrası cinsel ilişki ne zaman olmalı?
Doğum sonrasında kadının bedeni hem fiziksel hem de ruhsal olarak eski formuna döndüğü zaman eşler arasında cinsel yaşamın başlamasını tavsiye eden uzmanlar, aynı zamanda şu hususlara da doğum sonrası cinsel yaşamda dikkat edilmesini açıkladılar.
Gebelik sürecinin ardından gerçekleşen doğum sonrası eşler arasında cinsel yaşamın yeniden başlaması için belirli bir süre geçmesi konusunda tavsiyelerde bulunan uzmanların, doğum sonrası cinsel ilişki ne zaman olmalı sorusuna verdikleri yanıtları sizlerle paylaşıyoruz. Doğumdan genellikle 6-8 hafta sonra eşler arasında cinsel ilişki yeniden başlayabilir.

Bu süre içinde kadın kendini toparlamış olur. Gebelik esnasında kadın vücudunda hem görebildiğimiz hem de göremediğimiz bir takım değişiklikler söz konusu olduğu için, tüm bu değişimlerin atlatılması beklenmelidir.
Doğum sonrası cinsellik ne zaman başlamalı?
Doğum sonrası cinsel yaşam
Kadının yeniden sorunsuz bir şekilde doğum sonrasında cinsel hayata dönmesi için hem fiziksel anlamda hem de ruhsal anlamada içinde bulunduğu iyileşme dönemini atlatması gerekiyor
Aynı zamanda normal doğum yapan kadınlar için bu sürenin geçmesi oldukça mühimdir. Eğer normal doğumdan sonra cinsel ilişki için biraz beklenmez ise, vajende ciddi problemler husule gelebilir. Vajinal kanama, vajende yırtılma ve vajen dokusunun tahribi söz konusu olur.
Doğumdan yaklaşık en az 6 hafta sonra cinsel ilişkiye girilmesi vajen dokusunun kendini toplarmış olmasını sağlar. Lohusalık kanaması tamamen sonlandığı zamandan 3 hafta sonra ise eşler arasında cinsel ilişkinin hiçbir sakıncası artık bulunmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Sigaranın cinsel hayata etkisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: cinsel iliski sonrasi gebelik ne zaman olur, ayak bilegi ile vajina iliskosi, doğum sonrası cinsellik ne zaman başlamalı, eşler arası cinsel ilişki nasıl olmalı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.