Doğurganlığı artıran besinler nelerdir?

Doğurganlığı artıran besinler nelerdir?
Bebek özlemi çeken çiftlerin bu özlemlerini en kısa sürede dindirecek olan bu besinler, dikkatli olarak tüketildiği taktirde çocuk sahibi olmanın önündeki engel kalmış olacaktır. Yağlı yiyeceklerden tamamen uzak durmak ya da tüketiminin azaltmak atılacak en büyük adımlardan birisidir. Bunların en başında ise yağlı yiyecekler gelmektedir.
Bebek sahibi olmakta zorlanan çiftlerin genetiksel olarak yaşadıkları sorunların bir nebzede olsa azalmasında bir takım besinlerin faydası bulunduğu için, hem erkek hem de kadınlarda doğurganlığı arttıran besinleri araştırdık. Peki hangi besinler doğurganlığı arttırır?

Öncelikle hem erkeğin hem de kadının uzak durması gereken besin maddelerinden bahsedelim
Aynı zamanda işlenmiş gıdaları sıklıkla tüketmekte çocuk sahibi olmayı engellemede rol oynadığı için bu gıdalardan da uzak durulmalı ve bilhassa kadınlar C ve D vitamine ağırlık vermelidir. Gebelik öncesi yeterli miktarda alınacak olan C ve D vitaminleri hem çocuk sahibi olmanızı hızlandıracak hem de doğacak bebeğinizin sağlığında olumlu gelişimler sağlayacaktır.

Sigara ve alkolde gebeliğin önündeki engellerden biridir. Daha çok erkeklerin tüketmiş içmiş olduğu sigara ve alkol spermleri kötü etkilemektedir. Stresiz bir yaşam ve çocuk isteğine karşı olumlu psikolojiyle bakmakta çocuk sahibi olma yolunda atılacak bir diğer adımlardır.
Yeşil yapraklı sebzeler, badem, fındık, ceviz, yumurta, süt ve süt ürünleri, portakal gibi folik asit ihtiva eden gıdaları tüketmek, tereyağı ve margarin yerine sıvıyağ kullanmak, haftada bir kere balık yemek, kırmızı et, kurubaklagiller, yağsız kırmızı et, yumurta, tavuk tüketimine ağırlık vermek doğurganlığı arttırmaktadır.
Bir önceki Babalık (DNA) testi nasıl yapılır? başlıklı konumuzda babalık testi nasıl yapılır hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: çocuk olmasını engelleyen yiyecekler, Çocuk sahibi olmayı artıran şeyler, dogurganlığa hangi bitki iyi gelir, doğurganlığa iyi gelen bitkiler, doğurganlıkta rol oynayan besinlerdoğurganlıkta rol oynayan besinlerdoğurganlıkta rol oynayan besinler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.