Doğuştan sağırlık nedenleri

Doğuştan sağırlık nedenleri
Her anne baba ve bebeğin dünyaya gelmesinde emeği bulunan hekim, sağlıklı ve sorunsuz bir doğum gerçekleşmesini en çok arzulayan kişilerdir.
Doğuştan sağırlık durumu, bebeklerin dünyaya geldiklerinden itibaren var olan, bebeğin dış dünyayaı algılamasında sorun yaratan ve çevresinde bulunan kişilere ya da her türlü duruma karşı tepki vermemesi sorunudur.
Doğuştan sağırlık neden olur?
İşitme kaybının yok olma nedenlerinin en üst sırasında yer alan doğuştan sağırlık sorunu, işitme organında gelişimsel bir bozukluktur. Gebelik döneminde anneyi ve bebeğini etkileyen her bir takım rahatsızlıklar doğuştan sağırlık sebebinin başında yer alır. Doğuştan sarılık sorununun husule gelmesi, bebek için oldukça umutsuz bir durum olsa da, anne ve baba bu duruma en çok üzülen kişiler olmaktadır
Annenin gebelik döneminde geçirdiği hastalık ve kullandığı bir takım ilaçlar bu sorunun vuku bulmasına sebebiyet verir.
Doğuştan sağırlık nedenleri arasında ş faktörlerde rol oynamaktadır:

 
Bebeğiniz dünyaya geldiğinde sağırlıkla birlikte doğmuş ise, bu faktörlerden bir ya da bir kaçı bu probleme sebep olmuş demektir. Bebekte doğuştan sağırlığın var olup olmadığını anlamak için, hekiminizle iyi bir iletişim kuralı ve gerekli muayeneleri düzenli olarak yaptırmayı ihmal etmemelisiniz.
Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: Bebeklerde doğuştan sağırlik neden olur, bebekte sağırlık belirtisi, doğuştan sağırlık, doguştan sagırlık neden olur

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.