Dudaklarda Çıkan Uçuk Nedenleri Vede Tedavisi

Dudaklarda Çıkan Uçuk Nedenleri Vede Tedavisi
Virüs yolu ile vücudumuza zarar verdiğinden ağrı kesiciler ve antibiyotiklerle tedavi edilmezler. Yani yapılacak en doğru en kısa zamanda uzman hekim tarafından tedavi edilmesidir.
Zaman zaman sağlıklı olan kişilerinde başına gelebilecek ve toplum içerisinde sıklıkla karşımıza çıkan bir sağlık sorunudur dudaklardaki uçuk. Uçuk viral bir rahatsızlıktır. Uçuklar neden çıkar? Uçuklarla nasıl başedebiliriz? Ve uçuk tedavisi gibi sorularınız varsa, uçuk hakkında bilmek isteyeceğiniz herşeyi sayfamızdan öğrenebilirsiniz…

 
zamanda da çok şiddetli ise kesinlikle doktor kontrolü altında tedavi edilmelidir
Göründüğünüz doktor uçuk virüsünü zayıflatacak ilaçlar ile uygulama yapacaktır. Bu ilaçlar krem ya da hap olabilir. Baş ve göz bölgesindeki uçuklarda kesinlikle uçukla oynanmamalı ve doktora başvurulmalıdır. Uçuk beyine giden damarlara zarar verebilir. Göz çevresinde ise göze sıçrayarak görme kaybına neden olacak kadar hasar verebilir.
Uçuk
Uçuk

Uçuk tedavsinde ilk üç gün çok önemli bir süreçtir. Bu süreçte ilk üç gün içerisinde haplar oldukça etkilidir. Ancak üç gün sonunda haplar tedavi için bir opsiyon olmaktan çıkacaktır.
Çok şiddetli olmayan hafif seyreden ve tekrarlayıcı olan uçuklarda ise genellikle pomat ve kremlerle tedavi yapılmaktadır.
Bunların yanı sıra hafifletici olarak su birikimini engelleyici, dezenfektanlar ve antibiyotikli kremler uygulanabilir. Ancak bu saydıklarımız yardımcı tedavidir.
Bir önceki Diş’e Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır? başlıklı konumuzda Ağız ve Diş Sağlığı ve dişlere kanal tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: hamilelikte dudakta uçuk neden çıkar, ucuk tedavisi, Dudaklarda Ucuk zararlımı, dudaklardaki ucuk, dudakta cıkan ucuktan kurtulma

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.