Egzema Nedir? Egzema Nedenleri Ve Egzema Tedavisi

Egzema Nedir? Egzema Nedenleri Ve Egzema Tedavisi
Egzama hastalığı belirtileri arasın da genel olarak deri de kaşınma pul pul dökülme deri üzerin de içi su dolu minik keseciklerin oluşması yaraların baş göstermesi ve kızarıklıkların oluşması görülmektedir. Çok basit bir tedavi ile egzema sorununa vede edilebilir.   Dünya üzerin de birçok insan da görülebilecek egzama hastalığı  çağımız da normal bir hastalık tanımlanmıştır.
Egzama kötü görüntülü ve rahatsız edici bir deri hastalığıdır. Egzama nedir tedavisi nasıldır? gibi soruları olan kişileri, aydınlatmak adına Sagliksiteniz.com olarak egzamaya ait konulara deyiniyoruz…

 
Egzama Belirtileri deride kızarıklıklar ve döküntüler şeklinde ortaya çıkar. Ama tedavisi olan, tehlike arz etmeyen bir hastalıktır
Egzama olan bölgede kaşınma, sivilceye benzer belirtiler ve bazen su toplanması da görülebilir. Kaşıntılı egzama derinin tahriş olup enfeksiyonun yayılması sonucu iltihaplanmaya ve ağrıya neden olabilir. Bütün vücutta görülebileceği gibi belli bir bölge ile sınırlı da olabilir. Genellikle boyun altı, yanaklar, dirsek içleri ve diz arkası Egzamadan en çok etkilenen bölgelerdir.

Egzama bulunan bölgeyi kaşımamak ve sabun kullanmamak gerekir. Egzamanın nedenleri ruhsal olabileceği gibi deriyi tahriş edici maddeler, enfeksiyon, kozmetik ilaçlar, giysiler de olabilir.
Egzama Tedavisi için öncelikle egzemaya neden olan sebeplerden korunmak gerekir. Bu nedenle, fazla üzülmemek, deriyi tahriş edebilecek maddelerden (çamaşır suyu, deterjan, sabun gibi) uzak durmak, kozmetik ilaçlara mesafeli durmak ve sentetik giysilerden sakınmak faydalı olacaktır. Ayrıca, acılı ve baharatlı yiyecekler de azaltılmalıdır. Bütün bu önlemlerin yanında çeşitli krem ve ilaçlar da tedavide kullanılabilmektedir. Ayrıca, bitkisel tedavi olarak Isırgan otu ve soğan şikayetleri azaltmaya yardımcı olur.
Bir önceki Sivilce Sorunlarına Dur Diyecek Öneriler başlıklı konumuzda sivilce tedavisi ve sivilceye ne iyi gelir hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: egzama nedir tedaviyle geçermi, egzama romatizmasi belirtileri, içi dolu yaralar, egzama goruntuleri, sivilceli egzama

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.