Erken boşalma sorunu nasıl çözülür?

Erken boşalma sorunu nasıl çözülür?

Genellikle iki dakikadan kısa süren bir cinsel birleşme, partnerin erken boşaldığını gösterir.
Bu sorunu çözmek için önce nedenlerini öğrenmek gerekir. Yapılan araştırmalar erken boşalmanın pek çok sebebinin olduğunu ortaya çıkardı. Cinsel açıdan baskı altında yetişmiş kişilerde aşırı duygu birikimine bağlı erken boşalma görülebilir. Peki, erken boşalmanın çaresi yok mu? İşte merak edilen cevaplar…
Erken boşalma, çoğu zaman cinsel problem veya yetersizlik gibi görülse de aslında bir problem değil, bir cinsel uyumsuzluktur

Aşırı ilgi erken boşalma nedeni
Partnere aşırı ilgi, bağlılık ve sevgi gösterilmesi de heyecanı arttırıp erken boşalmaya neden olabilir. Bunun yanı sıra, uzun süren cinsel perhizler sonrası kurulan ilişkilerde de erken boşalmaya rastlanabilir.

Sorunun nedenleri psikolojik kaynaklı da olabilir; kişi uzun ve stresli bir günün sonunda cinsel ilişki sırasında bu tür bir sorun yaşayabilir.
Erken boşalmayı dert edip her ilişkisinde bu sorunu yaşayıp yaşamayacağı konusunda sıkıntı çeken erkeklerin, bu düşünceler içinde ilişkiye gerektiği gibi konsantre olamadığından erken boşalma yaşaması kaçınılmazdır.
Kısa aralar
Uzmanların belirttiğine göre, erken boşalma tedavisinde sıkıştırma tekniği ve dur-başla tekniği gibi farklı uygulamalar soruna çözüm getirebilir. Partnerinin bu tür problemi olan kadınların, ilişkiyi yavaşlatması, zaman zaman durdurması, kısa aralar verip sonra tekrar ilişkiye başlaması gibi yöntemler denenebilir. Bu şekilde sonuç alınamadığı takdirde, psikoterapi ve depresyon tedavisine yönelmek gerekir.
Bir önceki Cinsel gücü artıran faydalı bitkiler başlıklı konumuzda afrodizyak etkisi, bademin faydaları ve cinsel dürtüyü artırmak hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: erken bosalma nasil cozulur, erken boşalma nasıl giderilir, erken bosalma sorunu nasil giderilir, erken boşalma sorununu nasıl çozeriz, erken boşalma sorunu nasıl çözülür

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.