Estetik ameliyatlar yazın artıyor

Estetik ameliyatlar yazın artıyor

Yaz aylarında estetik ameliyatlarda yüzde 20 artış olduğunu belirten uzmanlar, en çok tercih edilen estetiklerin başında liposuction ve meme ameliyatlarının geldiğini söyledi.
ArtPlast Cerrahi Estetik’ten Op. Orhan Murat Özdemir yaptığı açıklamada, yaz aylarında estetik ameliyatlarda yüzde 20 artış olduğunu belirterek, “Sıcak günlerin başladığı şu günlerde kış aylarına göre insanların boş günleri daha çok oluyor. Kışın yapamadıkları birçok şeyi yazın yapmaları için yeterince vakitleri oluyor. Dr
Özellikle öğrenciler, öğretmenler yaz tatillerinde çalışan kişiler ise izin aldığı yaz döneminde ameliyat olup kışa yeni burunları, yüzleri ve vücutları ile girmek istiyorlar” diye konuştu.
En çok tercih edilen liposuction ve meme ameliyatları
Yaz aylarında tercih edilen ameliyatların başında Vaser Compact Sponge Sytem (yağ aldırma), meme küçültme-büyütme ve dikleştirme, jinekomasti (erkekte büyük memelerin küçültülmesi)’nin geldiğini belirten Özdemir, bilinenin aksine yaz aylarının başında özellikle yapılan ameliyatlarda artış olduğunu söyledi.
“Çünkü hastalar tatile çıktıklarında kendi görünüşlerinden rahatsız olmadan güneşlenip özgüvenleri yerine gelsin istiyorlar” diyen Özdemir, en çok kilolar ve memelerle ilgili sıkıntılar olduğuna işaret etti.
Ameliyattan kısa süre sonra güneşlenip denize girmek mümkün
Deniz suyunun özellikle bu dönemde burun ameliyatlarından sonra burun içi kabukların düşmesini hızlandırarak fayda bile sağladığını belirten Özdemir, “Hastalar burun ameliyatlarından bir hafta sonra günlük yaşantılarına rahatlıkla devam edip, bir ay sonra ise denize girip güneşlenebilirler” dedi.
Botoks ve dolguyla gelen gençlik
En popüler gençleşme uygulamalarından botoks ve dolgunun da yazın da kış ayları kadar rağbet gördüğünü ifade eden Özdemir, güneşin etkisiyle göz çevresinin daha fazla kırışmaya meyilli olduğunu, botoks’un bu etkiyi hafifletebildiğini söyledi.

Neşterden korkanlara pratik medikal çözümler
Neştersiz ve iz bırakmadan yapılabilecek pratik çözümler konusunda ise Özdemir, “Yaz aylarında estetik yapılmaz diye bir kural yok, sadece yapılan estetik operasyonların yoğunluğu değişiyor. Örneğin; bazı hastalar yaz aylarında liposuction ameliyatlarını tercih etmiyor. Bu yüzden bizde onlara işin daha pratik ve medikal kısmını öneriyoruz” diye konuştu.
Tercih edilmemesinin nedenini, cildin daha pürüzsüz bir şekilde yerleşmesine yardımcı olmak amacıyla 2-3 hafta giyilen elastik korseye bağladığını ifade eden Özdemir, aksi takdirde operasyonla ilgili hiçbir sakınca olmadığını vurguladı. Özdemir, en çok tercih edilen medikal işlemlerin ise, diş beyazlatma ve cilt yenileme sistemleri olduğunu söyledi.
Yaz aylarında lazer epilasyon yaptırmak da mümkün
“Yaz aylarında lazer epilasyon yapılmaz” algısının tamamen yanlış olduğuna dikkat çeken Özdemir şöyle devam etti:
“Sadece bronzlaşmadan 10 gün öncesi ve sonrası günler sakıncalı ve önemli. Lazer uygulanan bölgenin en az 5 gün güneşe maruz kalmaması gerekiyor.
Vücut ve yüzündeki tüylerinden rahatsız olan kişiler sıkça lazer epilasyona başvuruyor. Yoğun tüylü bölgeler özellikle yaz aylarında tere bağlı şikâyetlerin yoğunlaştığı bölgeler oluyor. Koku ve terlemenin azaltılması için de tüylerden kurtulmak isteyenler çoğalıyor.
Yine omuzlarda apolet biçimli tüylenme artışı, yüz ve sırt bölgesinde yoğunlaşan kıllanma özellikle yaz aylarında plaj ve havuzla çok içli dışlı olan kişilere estetik gelmiyor. Bunun yanında ön kol ve el sırtının aşırı kıllı olması sosyal iletişimde kişileri güvensiz kılabiliyor.”
Bir önceki Mükemmel görünen kalçaların sırrı başlıklı konumuzda kalça egzersizleri hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.