Felç belirtilerini hafife almayın

Felç belirtilerini hafife almayın

Felç geçirmek sadece yaşlı insanlara mahsus bir tehlike değildir. Bunun sonucunda o bölgedeki beyin ve sinir hücreleri kısa bir süre içerisinde ölür.
Damarın tıkanmasıyla, damarın gerisinde bulunan beynin çeşitli bölgelerine oksijen akışı engellenir.
Aynı zamanda beyin enfarktüsü olarak da bilinen felç esnasında, tıpkı kalp enfarktüsünde bir kan damlasının kalbe giden damarı tıkaması gibi beyindeki atardamar, kandaki pıhtılaşmadan dolayı tıkanır. İlerleyen yaşla birlikte risk yükselse de yaş ortalaması gün geçtikçe düşüyor

Felç belirtileri neler?
Aniden oluşan tek taraflı bir felç veya vücudun bir kısmının duyarsızlaşması. Bununla beraber görme ve konuşma bozuklukları, baş dönmesi ve şiddetli baş ağrısı da ilk belirtiler arasında.

Beyindeki kanama ne kadar uzun sürerse, kalıcı hasarlar yaratması veya ölümle sonuçlanması o kadar yüksek bir ihtimal taşır. Bu yüzden ilk belirtiler gözlemlendiğinde hemen bir doktor çağırmak çok önemlidir.
Yapılan müdahalede ilk olarak hasarlı olan damar, tomografi cihazıyla tespit edilir. Buna bağlı olarak hangi hücrelerin kurtarılabileceği saptanır.
Yaklaşık 3 saat içerisinde tıkanmış bir damarı çeşitli ilaçların yardımıyla temizlemek mümkün.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: beyin enfarktüsü belirtileri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.