Gebelikte balık yenilmeli mi?

Gebelikte balık yenilmeli mi?

D vitamininde ve gelişmekte olan bir bebek sağlıklı bir gebelik döneminin habercisi iken, diğer bir yandan bazı balık türleri ise civa gibi tehlikeli maddeler içerdiği için tüketilmemesi önerilmemektedir.

Gebelik döneminde özellikle tatlı su balıklarının tüketimini gerçekleştirmeniz önerilirken, neredeyse tüm balıklar ve kabuklu deniz ürünleri civa içerir.
Bir önceki Gebeliği önlemek için yanlış yöntemler başlıklı konumuzda cinsel hastalıklar, Cinsel Sağlık ve cinsel yolla bulaşan hastalıkları önlemek hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: www hamileyken balık zararlım, hamilelikte balık zehirlenmesi, gebelerde balıkla zehirlenmenin belirtileri, gebelikte balık zehirlenmesi, hamilelerde balık zehirlenmesi.
Birçok gebenin düşündüğü bu soruyu sizler için hazırladığımız makale ile birlikte ele aldık. Büyük balıkların hem küçük balıkları yediği hem de daha uzun süre yaşadığı ön görülürse, gebelikte daha çok küçük balıkların tüketilmesi ön görülür. Deniz ürünlerine olan yatkınlığınız ile biliniyorsanız gebelik döneminde bunun bebeğinizin sağlığına oldukça önemli artılarının bulunacağı bilinirken, bebeğinizin beyin ve göz gelişimi için annenin Omega-3 yağ asidi ve özellikle DHA ile EPA gibi besin kaynaklarını alması önerilir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.