Genetiği değiştirilmiş gıdalar hangileridir?

Genetiği değiştirilmiş gıdalar hangileridir?
Ancak bazen zorunlu olarak bazen de hangi yiyeceklerin genetiğinin değiştirilmiş olduğunu bilmediğimizden dolayı bu yiyecekleri tüketmeyiz.
Genetiği değiştirilmiş yiyecekler
Türkiye’de genetiği değiştirilen besinler ( GDO’lu yiyecekler) hangileri?
Genetiği değiştirilmemiş gıdaları bulmak günümüzde artık çok zorlaştı ve bu durum hastalıklara, kısa ve kalitesi yaşama sebep oldu. Uzmanlar genetiği değiştirilmiş (GDO’lu) olan yiyecekleri tüketmemiz gerektiğini defalarca vurgulamaktalar.
Tüm dünyada genetiği değiştirilmiş o kadar çok yiyecek mevcut ki, tüm bu yiyecekler sağlığımızı bozmakta, kanser hastalıklarına yakalanmamıza sebep olmakta ve yaşam kalitemizi düşürmektedir. Peki Türkiye’de yer alan hangi yiyeceklerin genetiği değiştirilmiştir
Özellikle de kanser hastalıklarının genetiği değiştirilmiş yiyeceklerin yenmeye başlamasından sonra daha çok fazlalaştığı görüldü. Elimizden geldiği kadar organik besinlere yönelmeli ve imkan varsa, kendi besinimizi kendimiz üretmeliyiz.

İşte genetiği ile oynanan yiyecekler

Bir önceki yazımız olan Yaşlanmayı geciktiren vitaminler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: genetiği oynanmış yumurta

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.