Göz damlası orucu bozar mı?

Göz damlası orucu bozar mı?
Hüsnü Güzel oruç tutacak hastaların göz damlalarını kesinlikle ihmal etmemeleri gerektiğini söyledi…
“Göz damlası orucu bozmaz”
Prof.
Uzmanlar, Ramazan ayında oruç tutacak olan kişileri, sürekli kullanmak zorunda oldukları göz damlalarını “Orucu bozacağı” endişesiyle ihmal etmemeleri ve tedavilerinin sürekliliğine dikkat etmeleri gerektiği konusunda uyardı. Dr. Dr.
Dünyagöz Hastanesi doktorlarından Prof
Hüsnü Güzel, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın göz damlalarının orucu bozmadığına yönelik açıklamasını da hatırlattı.
Periyodik göz muayenesi olması gereken ve göz damlası kullanan hastaların Ramazan dolayısıyla tedavilerini ertelememesi gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Hüsnü Güzel göz damlasının orucu bozmayacağına dair Diyanet İşleri Başkanlığı’nın müspet görüşünün olduğunu da hatırlattı.

Prof. Dr. Hüsnü Güzel şunları söyledi:
“Göz, insan vücudunda kendi kendini yenileyemeyen tek organ. Bu nedenle hem erken teşhis hem de teşhis sonrası doğru ve sürekli tedavi kritik önem taşıyor. Bu yüzden göz kesinlikle ihmale gelmez ve tedavisi devamlılık gerektirir.
Göz hastalarımız muayenelerini ve ilaç tedavilerini Ramazan ayı nedeni ile ertelememelidir. Zaten göz damlasının oruç bozmadığını Diyanet İşleri Başkanlığı açıklamıştır.”
Bir önceki Sık karşılaşılan göz bozuklukları başlıklı konumuzda astigmatizm, bulanık görme ve göz ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.