Göz kapağı arpacığı nasıl geçer?

Göz kapağı arpacığı nasıl geçer?
Dış etkenlerin sebep olduğu bir sorun olan göz arpacığı iltihaplı bir hastalıktır. Göz arpacığı bulaşıcı değildir ancak kişide göz arpacığına yol açan bakteri evin içerisinde ise aile içindeki diğer kişilerde de arpacık ortaya çıkması yüksek bir ihtimaldir. Çünkü göz hassas bir organ olduğundan gözde husule gelen sorunlarda aynı hassasiyetle tedavi edilmelidir.

Arpacık tedavisinde herkesin ilk olarak hekime başvurması gerekir.
Bakteri ve mikropların sebep olduğu, göz kapakçığının hemen üstünden husule gelen arpacık tedavisinde nasıl bir yol izlenmelidir, nelere dikkat etmelidir ve ne yapmak gerekir bu makalemizde sizlerle paylaşıyoruz
Göz arpacığının tedavisinde uzman hekimin önerilerine kulak vermek, reçete ettiği ilaçları düzenli kullanmak, göz hijyenine dikkat etmek son derece önemlidir.

Göz arpacığı tedavisinde doktor tavsiyesine uymak yerine göze çay buharı tutmak ya da göze sarımsak sürmek gibi çeşitli yollara başvuranlar ne yazık ki sorunlarının daha da büyümesine sebep olurlar. Bu yöntemler göz arpacığının geçmesini sağlamıyor, tam tersine gözün enfeksiyon kapmasına ya da arpacığın göz içine doğru ilerlemesine neden oluyor.
Bir önceki Katarakt nasıl tedavi edilir? başlıklı konumuzda katarakt ve katarakt tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: gözde çıkan arpacık nasıl geçer, gözde arpacık nasıl geçer, ilerlemis arpacik nasil gecer, göz kapagında oluşan sigil nasıl yokolur, arpacık nasıl geçer

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.