Göz şişliğine ne iyi gelir?

Göz şişliğine ne iyi gelir?
Beslenmenize ve uyku düzeninize dikkat ederek ve gece yatmadan önce gözlerinize bakım uygulayarak bu sorunun önüne geçebilmeniz mümkün.

Göz şişliği nasıl iner?

 
Öncelikle sabaha şiş gözlerle uyanmak istemiyorsanız eğer, geceden önlemenizi almanızı tavsiye ederiz. Göz şişmesi sorunu ile karşılaşan ziyaretçilerimiz için göz şişmesine yapılması gerekenler nelerdir bunlardan bahsedecek ve şiş gözlerden kurtulmanıza muavenet edeceğiz. Örneğin geceleri alkol almamalı, tuzlu besinlerden uzak durmalı, en az yedi saat uyumaya dikkat etmeli ve göz çevrenize uyumadan önce nemlendirici bakım kremi sürmelisiniz.

Eğer ki tüm bu önerilere dikkat etmenize rağmen yinede sabahları şiş gözlerle karşılaştıysanız o zamanda birkaç uygulama sayesinde gözlerinizin şişliğini indirebilirsiniz.
Yoğun bir günün ertesi sabahı az uyumaktan kaynaklanan bir sorun olan göz şişliği, bir takım doğru uygulamalar sonucunda sorun olmaktan çıkabilecek bir problemdir
Mesela çiğ patatesi yuvarlak şekilde dilimleyip gözlerinizin üzerine koymalı ve yaklaşık 15 dakika o şekilde beklemelisiniz. Ya da antioksidan içerikli bir kremi göz çevrenize sürebilirsiniz.
Göz şişliğini indirmek için uygulamanız gereken yöntemlerden biride buz masajıdır. Bir parça buzu göz çevrenizde gezdirin veya buz parçalarını naylon bir torbaya koyarak gözünüzün üstünde dayanabildiğiniz kadar tutun. Bir başka göz şişmesine çözüm yöntemi de makyajla şiş gözlerinizi kamuflaj etmektir.

Bir önceki yazımız olan Güneş gözlüğünün camı ne renk olmalı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: göz şişliğine ne iyi gelir, göz şişliğini ne indirir, göz şişligine ne yapilir, göz şişmelerinde yapılması gerekenler, göz şişliğini indirmek için

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.